Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim

WORD facebook


Zarezerwuj termin egzaminu on-line


Zarezerwuj termin egzaminu on-lineBiuletyn Informacji Publicznej


 

Film - B d widoczny B d bezpieczny

Archiwum Aktualności

Archiwum aktualności

03-09-2018
Dożynki Powiatowe w Woli Wiązowej (powiat bełchatowski) z WORD
2 września 2018 roku w Woli Wiązowej odbyły się Dożynki Powiatowe. Piknik profilaktyczny, przeprowadzone gry i konkursy z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym to tylko niektóre atrakcje, które zaproponowaliśmy uczestnikom wraz z Komendą Powiatową Policji w Bełchatowie. Były także alko- i narkogogle...

22-06-2018
Gorący okres
Bardzo aktywne dla Działu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego WORD w Piotrkowie Trybunalskim były maj i czerwiec br. Jego pracownicy uczestniczyli w tym czasie w kilku imprezach typu dni bezpieczeństwa, piknikach naukowych oraz przeprowadzili egzaminy na kartę rowerową dla setek uczniów klas czwartych i piątych. Wśród szkół, w których młodzież uzyskała swe pierwsze w życiu, rowerowe prawo jazdy, były szkoły podstawowe w Moszczenicy, Babach, Gidlach, Pławnie, Paradyżu, Kraśnicy, Wygnanowie, Żarnowie, Miedznej Drewnianej, Łękawie, Błogich Rządowych, Skotnikach, szkoły podstawowe nr 8 i 12 z Bełchatowa, szkoły podstawowe nr 1,2 i 3 z Opoczna. Wyżej wymienione egzaminy odbywały się przy wykorzystaniu mobilnego miasteczka ruchu drogowego. Porównywalna liczba uczniów zdobyła kartę rowerową na terenie stacjonarnego miasteczka, przy ulicy Glinianej 17 w Piotrkowie. To niezwykle istotne, że uczniowie z nowym bagażem wiedzy i doświadczeń wyruszyli na wakacyjne trasy rowerowe. Życzymy im bezpiecznego wypoczynku !

26-05-2018
Motoserce po raz piąty w Przedborzu
W dniu 26 maja 2018 roku Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim uczestniczył w kolejnej, piątej już edycji akcji Motoserce w Przedborzu. W jej ramach przedstawiciel Ośrodka, wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego z Radomska oraz nauczycielami miejscowego Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego przeprowadzili egzamin na kartę rowerową dla 45 uczniów. Serdecznie gratulujemy poziomu przygotowania uczestników (wszyscy zdali). Ogromne wyrazy uznania dla organizatorów Motoserca (MC Prospect Chapter Przedbórz) za zgromadzenie dużej rzeszy widzów i zapewnienie im szeregu atrakcji. W akcji wzięło udział około 200 motocyklistów, którzy oddali 32 litry krwi.

25-05-2018
Eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
38 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazja z terenu województwa łódzkiego wzięło udział w eliminacjach wojewódzkich Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, które odbyły się 25 maja br. na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim. W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 z Koluszek, drugie Szkoła Podstawowa nr 2 z Sulejowa, zaś trzecie Szkoła Podstawowa z Krzętowa.W kategorii klas gimnazjalnych ponownie najlepsi okazali się uczniowie z SP nr 1 – Koluszki, którzy wyprzedzili swych kolegów ze Szczercowa i Charłupii Wielkiej. Zwycięskie zespoły z obu kategorii reprezentować będą nasze województwo w zawodach na szczeblu krajowym.Indywidualnie wśród podstawówek najlepszym zawodnikiem okazał się Damian Suligorski, zaś wśród dziewcząt zwyciężyła Wiktoria Garbarska (obydwoje ze SP nr 1 w Koluszkach). Wśród zawodników gimnazjów najlepsze wynik uzyskali Jakub Długosz (Koluszki) i Klaudia Pietrzyk (Szczerców).Organizatorzy Turnieju składają gorące podziękowania organizacjom i instytucjom, które przez udział swoich przedstawicieli i stoisk znacząco uatrakcyjniły piątkową imprezę.

23-05-2018
III Piotrkowski Piknik Nauki i Techniki
ZSP nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim już po raz trzeci był organizatorem Pikniku Nauki i Techniki „Explorer”. Celem imprezy było promowanie wśród młodzieży szeroko pojętej nauki i techniki. W ramach Pikniku przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim przeprowadził konkurencję z użyciem narkogogli, które cieszyły się dużą popularnością nie tylko wśród zawodników.

12-05-2018
Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Tomaszowie Mazowieckim
Miejski Zakład Komunikacyjny w Tomaszowie Mazowieckim był organizatorem Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Imprezę zorganizowano w związku z zakończeniem przez MZK wdrażania projektu unijnego pn. "Niskoemisyjne autobusy hybrydowe wraz z zapleczem technicznym elementami transportu zbiorowego w Tomaszowie Mazowieckim". Setki osób, w tym liczne rodziny, korzystały z mobilnego miasteczka ruchu drogowego prezentowanego przez WORD w Piotrkowie Trybunalskim. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się symulator dachowania, symulator zderzeń, sprzęt policyjny i strażacki oraz nowoczesne, ekologiczne autobusy pozyskane ostatnio przez Zakład. Przedstawiciel WORD rozdał uczestnikom imprezy kilkaset elementów odblaskowych (kamizelki, zawieszki, opaski) oraz komiksy o tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego. Organizatorom gratulujemy udanego przedsięwzięcia.

11-05-2018
W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych
Zarówno pogoda, jak i humory dopisywały uczestnikom Dni Bezpieczeństwa zorganizowanych przez Szkołę Podstawową w Woli Krzysztoporskiej. Impreza odbyła się w dniu 11 maja br. a udział w niej wzięli przedstawicieli Policji, Żandarmerii Wojskowej i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy z użyciem narko- i alkogogli. Oblegane było stoisko Żandarmerii Wojskowej z Łasku. Młodzi ludzie przymierzali oporządzenie wojskowe, zapoznając się m.in. z bronią, maskami przeciwgazowymi i kamizelkami kuloodpornymi. Długa była również kolejka do symulatora zderzeń. Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach i pokazach prowadzonych przez policję. Imprezy podobnego typu będą organizowane w tej placówce jeszcze w tym roku.

08-05-2018
Powiatowy Turniej BRD w Poświętnem
Drużyny z 15 szkół powiatu opoczyńskiego rywalizowały o prawo startu w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Gospodarzem imprezy po raz kolejny była Szkoła Podstawowa w Poświętnem. Turniej składał się z testu oraz części praktycznej (tor sprawnościowy, jazda w miasteczku ruchu drogowego). Jurorami byli przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego z Opoczna i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego z Piotrkowa Trybunalskiego. W trakcie zaciętych zmagań wyłoniono zwycięskie drużyny reprezentujące Szkołę Podstawową w Wójcinie oraz Gimnazjum w Prymusowej Woli. Będą one reprezentować powiat w trakcie Eliminacji Wojewódzkich, które odbędą się w piotrkowskim WORD w dniu 25 maja br. Zwycięzcom gratulujemy!

25-04-2018

Eliminacje Powiatowe Turnieju BRD w Gomulinie

W dniu 25 kwietnia 2018 roku odbyły się Eliminacje Powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowego powiatu piotrkowskiego. Gospodarzem po raz pierwszy była Szkoła Podstawowa w Gomulinie. W dwóch kategoriach wiekowych wystartowało 10 drużyn z gimnazjów i 12 drużyn ze szkół podstawowych. Zmagania rozpoczęły się od testów, następnie rowerowy tor przeszkód i konkurencja z pomocy przedmedycznej.
W kategorii "podstawówek" wygrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sulejowie (Podklasztorze), a gimnazjów - uczniowie szkoły z Woli Krzysztoporskiej. To właśnie te drużyny będą reprezentować nasz powiat w Finale Wojewódzkim, który odbędzie się w piotrkowskim WORD-zie 25 maja br.

18-04-2018

W dniu 10.05.2018 r. (czwartek) WORD w Piotrkowie Trybunalskim będzie nieczynny. W tym dniu będzie odbywać się szkolenie dla pracowników. Przepraszamy za powstałe utrudnienia.

16-04-2018

W dniu 13.04.2018 na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się Eliminacje Regionalne Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. 16 drużyn (48 uczestników) z pięciu powiatów walczyło o zwycięstwo. W zawodach brali udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Turniej składał się z 4 konkurencji. Uczestnicy na początku pisali test z wiedzy o przepisach ruchu drogowego i test skrzyżowań. Następnie zawodnicy pokonywali tor przeszkód motorowerem po czym sprawdzali swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Na koniec reprezentant każdej drużyny pokonywał tor z tzw. talerzem Stewarda.
Tabela wyników >>>

09-04-2018

W dniu 04.05.2018 (piątek) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego będzie nieczynny, w zamian 12.05.2018 (sobota) będzie dniem pracującym.

11-03-2018
Konkurs Zręczności Kierowców
W niedzielę - 11 marca br. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim gościł imprezę pod nazwą Konkurs Zręczności Kierowców. Została ona zorganizowana z okazji Dnia Kobiet i miała z założenia przyciągnąć właśnie panie. Wśród zgłoszonych zawodników dominowali jednak mężczyźni (27 na 30 załóg). Głównym organizatorem Konkursu był Automobilklub Piotrkowski. Należy podkreślić, że była to pierwsza impreza tego rodzaju organizowana na terenie piotrkowskiego WORD.

09-03-2018
Konferencja w sprawie profilaktyki
Kolejna konferencja dotycząca profilaktyki wśród dzieci i młodzieży odbyła się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Jej gospodarzami byli inspektor Andrzej Łapiński - Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi i Grzegorz Wierzchowski - Łódzki Kurator Oświaty. W trakcie spotkania podpisano porozumienie pomiędzy Policją a Kuratorium Oświaty w zakresie realizacji potrzeb profilaktycznych środowisk szkolnych. Jego podsumowaniem będzie konferencja planowana na dzień 29 maja 2018 roku.
Jednym z punktów piątkowego spotkania była prelekcja zaprezentowana przez pracownika WORD w Piotrkowie Trybunalskim pt. "Wybrane działania z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego realizowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim w latach 2010-2017". Gośćmi spotkania byli m.in. Zbigniew Rau - Wojewoda Łódzki i Joanna Skrzydlewska - Wicemarszałek Województwa Łódzkiego.

02-03-2018
Porozumienie dla poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego
Porozumienie dotyczące współpracy w zakresie poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie województwa łódzkiego zostało podpisane w Łodzi w dniu 2 marca br. Jego sygnatariuszami byli: Komenda Wojewódzka Policji, Kuratorium Oświaty w Łodzi, Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka oraz Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Łodzi, Sieradzu, Skierniewicach i Piotrkowie Trybunalskim. W wyniku współpracy wspomnianych instytucji powstać mają scenariusze zajęć praktycznych i teoretycznych oraz gier i konkursów o tematyce brd. Podpisanie Porozumienia było jednym z elementów trwającego w Łodzi Forum idei bezpieczeństwa i dialogu społecznego. Kolejne spotkanie w ramach Forum zaplanowano na dzień 9 marca 2018 roku.

28-02-2018
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że wzorem lat ubiegłych również w roku 2018 organizowane będą cykliczne imprezy : Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Szczegółowe informacje dla zainteresowanych – poniżej. Serdecznie zapraszamy do udziału!
Szczegóły dot. Turniejów >>>
Regulamin Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych >>>
Regulamin Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Szkół Podstawowych >>>
Regulamin Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Uczniów Gimnazjum >>>

25-01-2018
O niechronionych w powiecie bełchatowskim
Łącznie około 100 uczniów wzięło udział w dniu 25 stycznia 2018 roku w zajęciach z zakresu poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, organizowanych przez pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego na terenie powiatu bełchatowskiego. Uczniowie szkół podstawowych z Lubca oraz Bełchatowa mieli okazję zapoznać się ze specjalnie przygotowanymi dla ich grup wiekowych filmami, prelekcjami i pokazami. W trakcie spotkań szczególnie podkreślano znaczenie prawidłowych zachowań niechronionych uczestników ruchu, w tym obowiązek noszenia elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym.

24-01-2018
Z myślą o przyszłych kierowcach
W dniu dzisiejszym na terenie kilku piotrkowskich szkół średnich odbyły się prelekcje z udziałem pracowników Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim. Ich tematem była szeroko pojęta profilaktyka i zagrożenia dla uczestników ruchu drogowego (główne przyczyny wypadków, statystyki, konieczność używania elementów odblaskowych i pasów bezpieczeństwa). Prelekcja była połączona z pokazami bardzo sugestywnych i przemawiających do wyobraźni filmów oraz zdjęć obrazujących do czego może prowadzić brawura na drogach. Głównymi odbiorcami byli uczniowie klas drugich szkół średnich, którzy już w bieżącym roku będą mieli możliwość uzyskania prawa jazdy.

14-01-2018
Orkiestra znowu zagrała
Wzorem lat ubiegłych Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim aktywnie wsparł działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pracownicy Ośrodka uczestniczyli w dniu 14 stycznia br. w pracach obydwu piotrkowskich sztabów Orkiestry (galeria Focus Mall, CH Echo), prezentując świeżo wprowadzone do użytku pojazdy egzaminacyjne Citroen C3, organizując pokazy i konkursy oraz rozprowadzając elementy odblaskowe wśród ich uczestników.

20-12-2017
Ostatnia w 2017 roku
Ostatnia w mijającym roku "Bezpieczna środa" gościła w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kamieńsku. Pracownika WORD i funkcjonariuszy policji wspierali tym razem uczniowie klasy II. Zatrzymywani do kontroli kierowcy byli sprawdzani pod kątem bezpieczeństwa podróżowania i zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Na szczęście z tym drugim przypadkiem nie mieliśmy do czynienia. Gorzej było z zapinaniem pasów, stąd dzieci wręczyły kilku osobom misternie ozdobione rózgi. Przeważały jednak słodycze dla kierujących przestrzegających przepisów ruchu drogowego. Uczniowie biorący udział w akcji otrzymali kamizelki i elementy odblaskowe. WORD w Piotrkowie Trybunalskim serdecznie dziękuje szkołom - partnerom biorącym udział w "Bezpiecznej środzie" oraz pracownikom Wydziałów Ruchu Drogowego z powiatów: bełchatowskiego, opoczyńskiego, piotrkowskiego, radomszczańskiego i tomaszowskiego. Wesołych i Bezpiecznych Świąt !

20-12-2017
W Lubcu słodko i nie tylko
Równolegle z działaniami prowadzonymi w Kamieńsku odbywała się akcja "Bezpieczna środa" w miejscowości Lubiec, gm. Szczerców. Uczniowie tamtejszej szkoły podstawowej wespół z pracownikami WORD- Piotrków Trybunalski i funkcjonariuszami WRD Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie kontrolowali przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierujących pojazdami. Prawdziwym strzałem w "10" okazało się zatrzymanie ambulansu z bełchatowskiego szpitala, którego obsada zaprezentowała dzieciom wyposażenie swojego pojazdu. Za dodatkową atrakcję serdecznie dziękujemy!

13-12-2017
W środę bezpieczniej
W Gidlach, Komorowie i Szydłowie gościli pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim. We współpracy z Wydziałami Ruchu Drogowego oraz uczniami i pracownikami miejscowych placówek oświatowych brali oni udział w kolejnej odsłonie akcji „Bezpieczna środa”. W jej ramach sprawdzano prędkość pojazdów poruszających się w okolicach szkół, używanie pasów bezpieczeństwa oraz trzeźwość kierujących. Kierowcy przestrzegający przepisów ruchu drogowego otrzymywali od dzieci słodycze, łamiący zaś gustownie przyozdobione rózgi. Jako swoiste memento. Kolejne przedsięwzięcie tego typu odbędzie się w przyszłą środę – 20 grudnia.

06-12-2017
Mikołaj i rózga
Już o godzinie 7 rano w okolicach placówek szkolnych na terenie powiatów piotrkowskiego, radomszczańskiego i opoczyńskiego pojawili się pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego z Piotrkowa Trybunalskiego. Wspólnie z policjantami Wydziałów Ruchu Drogowego, strażakami oraz personelem szkół prowadzili oni akcję „Mikołaj na drodze”. Uczniowie przyjeżdżający w godzinach rannych na zajęcia obdarowywani byli przez szczodrego świętego słodyczami i różnorakimi elementami odblaskowymi.
W godzinach późniejszych na terenie działania piotrkowskiego WORD zainaugurowano akcję „Bezpieczna środa”. Jest ona prowadzona wspólnie z funkcjonariuszami Policji. Polega na kontroli prędkości pojazdów w okolicach szkół, bezpieczeństwa przewozu dzieci w pojazdach samochodowych oraz stanu trzeźwości kierujących. Ci kierowcy, którzy przestrzegają przepisów ruchu drogowego mogą liczyć na coś słodkiego od dzieci biorących udział w akcji. Ci zaś, którzy łamią przepisy otrzymują … rózgę. Udział dzieciaków w tego typu działaniach profilaktycznych, oprócz elementu edukacyjnego, pobudza część kierowców do refleksji i zdjęcia nogi z gazu. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Zróbmy wszystko, by odbyły się one w radosnej atmosferze, nie zmąconej tragediami spowodowanymi brawurą i brakiem wyobraźni.
Wspomniane działania przeprowadzono w okolicach Szkoły Podstawowej nr 13 oraz w PZOZ przy ulicy Roosevelta 3, w Szkole Podstawowej w Rzejowicach i Kodrębie oraz w 5 placówkach na terenie powiatu opoczyńskiego (Brudzewice, Poświętne, Kraśnica, Wola Załężna, Dzielna). Kolejne akcje tego typu zaplanowano na 13 i 20 grudnia br. Odbędą się one w Gidlach, Szydłowie, Komorowie, Kamieńsku, Włodzimierzowie jak również na terenie powiatu bełchatowskiego.

05-12-2017
To nie był falstart
Wyjątkowo pracowite dni czekają w najbliższym czasie świętego Mikołaja. Już w dniu 5 grudnia był on widziany na terenie szpitala w Bełchatowie. Wspomniana wizyta była elementem akcji profilaktycznej pn. „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym od urodzenia”. W związku z tym najbardziej wyczekiwanemu świętemu towarzyszyli pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim oraz bełchatowscy policjanci. Goście odwiedzili, i co najważniejsze obdarowali, najmłodszych pacjentów na oddziałach pediatrycznym i chirurgii dziecięcej. Otrzymali oni oprócz słodyczy także elementy odblaskowe.

29-11-2017
O bezpieczeństwie w Tomawie
Zajęcia związane z bezpieczeństwem na drogach odbyły się w dniu 29 listopada br. w Gimnazjum w Tomawie. Dotyczyły one głównie zachowań pieszych, rowerzystów, ale również pasażerów. Prelekcję w tym zakresie zaprezentował przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim. Słuchaczami byli wszyscy uczniowie wyżej wymienionej placówki. Zwieńczeniem spotkania było wręczenie kamizelek odblaskowych uczestnikom zajęć.

29-11-2017
Wspólna akcja w Moszczenicy
Kolejna akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” miała miejsce w dniu 29 listopada 2017 roku na terenie gminy Moszczenica. Wzięli w niej udział przedstawiciele miejscowego Urzędu Gminy, Komendy Miejskiej Policji, Starostwa Powiatowego oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim. W trakcie akcji, przeprowadzonej w godzinach wieczornych, mieszkańcy gminy - piesi i rowerzyści - otrzymywali kamizelki i opaski odblaskowe. Myślą przewodnią prowadzonych działań było nie karanie osób łamiących przepisy, lecz zwiększenie ich świadomości oraz poprawa poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Akcje typu „Niechronieni” organizowane są głównie w okresie jesienno – zimowym.
Następne przedsięwzięcia mające na celu poprawę stanu bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży, WORD w Piotrkowie Trybunalskim planuje na grudzień br. Będą one nosić nazwę „Bezpieczna środa”, a pomoc w ich organizacji zadeklarowały już komendy Policji i placówki oświatowe z terenu działania Ośrodka.

27-11-2017
"Niechronieni" w Radomsku
Kolejna akcja skierowana do niechronionych uczestników ruchu drogowego miała miejsce na terenie powiatu radomszczańskiego w dniu 27 listopada br. Wzięli w niej udział funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Radomsku oraz przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim. W trakcie akcji uświadamiano pieszym i rowerzystom konieczność używania elementów odblaskowych w trakcie poruszania się po drogach. Rozdawano również kamizelki i opaski odblaskowe. Pieszy, czy rowerzysta w starciu z rozpędzonym pojazdem nie ma żadnych szans. Dlatego tak istotne jest, by kierowcy widzieli niechronionych uczestników ruchu z odpowiedniej odległości. Dziękujemy za wsparcie i współpracę ekipie NTL – Radomsko.

24-11-2017
Po raz 11 w Zelowie
Już po raz 11 w Domu Kultury w Zelowie odbył się Gminny Konkurs Wiedzy dla przedszkolaków pod hasłem „Bezpieczny przedszkolak”. Jego organizatorem było w dniu 24 listopada br. Przedszkole Samorządowe nr 1 w Zelowie. Konkurs rozpoczęło wystawienie scenki pt. „Bądź bezpieczny”. Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Zelów. Uczestnicy musieli rozwiązać zagadki, zadania w kartach pracy oraz odpowiedzieć na pytania. W konkursie brała też udział widownia. Za prawidłowe odpowiedzi dzieci otrzymywały opaski odblaskowe. Komisja konkursowa, w skład której wchodzili przedstawiciele Urzędu Miasta, ZOSP, Policji i WORD w Piotrkowie Trybunalskim, oceniając wiedzę dzieci dotyczącą bezpieczeństwa przyznała następujące miejsca:
I miejsca „Wiewiórkom” z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Zelowie i „Słoneczkom” ze Szkoły Podstawowej w Wygiełzowie;
II miejsca „Ekoludkom” z Przedszkola Samorządowego nr 4 w Zelowie, Stokrotkom” ze Szkoły Podstawowej w Kociszewie oraz „Biedronkom” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zelowie;
III miejsca „Wynalazcom” z Przedszkola Edukacyjnego w Zelowie, „Dwójeczkom” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zelowie oraz „Smerfom” ze Szkoły Podstawowej w Bujnach Szlacheckich.
Za udział w konkursie drużyny otrzymały dyplom i książkę, a zawodnicy nagrody ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Try
bunalskim.

20-11-2017
Bezpieczna droga do szkoły
Gmina Poświętne jest beneficjentem programu „Bezpieczna droga do szkoły” finansowanego ze środków MSWiA. W jego ramach w dniu 20 listopada br. w Szkole Podstawowej w Poświętnem przeprowadzono zajęcia na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, z wykorzystaniem fantoma. Prelekcje i pokazy odbywały się przy udziale pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim oraz funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Opocznie. Podsumowanie ministerialnego programu nastąpi na terenie gminy w dniu 14 grudnia 2017 roku.

20-11-2017
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim ogłasza drugi przetarg nieograniczony ofertowy na sprzedaż przyczepy ciężarowej marki AUTOSAN D-46.
pobierz ogłoszenie >>>

15-11-2017
Świecą przykładem
Szkoła Podstawowa w Komorowie realizuje program pod nazwą „Świeć przykładem w Komorowie”. W jego ramach 15 listopada br., przy udziale pracownika Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim, przeprowadzono cykl zajęć, w trakcie których uczniowie zapoznawali się z przepisami ruchu drogowego, oglądali filmy i prezentacje dotyczące niechronionych uczestników ruchu oraz zasad poruszania się rowerami, motorowerami i quadami po drogach publicznych. Dzieci i młodzież podzielono na 3 grupy wiekowe. Uczniowie klas IV i V mieli możliwość szlifowania swych praktycznych umiejętności w ramach mobilnego miasteczka ruchu drogowego, którym dysponuje WORD. Mamy nadzieję, że całodniowa edukacja zaowocuje wzrostem poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego w Komorowie i okolicach.

14-11-2017
Rekordowe szkolenie
Aż 97 nauczycieli uczestniczyło w szkoleniu dotyczącym wychowania komunikacyjnego, zorganizowanym w dniach 10 i 14 listopada br. Tematyka dotyczyła m.in. pierwszej pomocy przedmedycznej, metodyki i organizacji wychowania komunikacyjnego w placówkach oświatowych, analizy stanu i zagadnień bezpieczeństwa ruchu drogowego, praw i obowiązków pieszego i rowerzysty, nabywania uprawnień do karty rowerowej oraz najnowszych zmian w Kodeksie Drogowym. Organizatorami szkolenia, oprócz gospodarza - Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim, byli także Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego WŁ
w Piotrkowie Trybunalskim. Wszyscy uczestnicy kursu otrzymali stosowne zaświadczenia i certyfikaty, umożliwiające im przygotowanie i egzaminowanie dzieci i młodzieży w zakresie uprawnień do karty rowerowej.

06-11-2017
W Jedlnie bezpieczniej
Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim wraz z policjantami, ratownikami medycznymi i żołnierzami Żandarmerii Wojskowej uczestniczyli w dniu 6 listopada 2017 roku, na terenie Szkoły Podstawowej w Jedlnie, w zajęciach dotyczących szeroko pojętych zagadnień związanych z bezpieczeństwem. W trakcie akcji, która odbywała się pod hasłem: "Żyj bezpiecznie" uczniowie wysłuchali m.in. pogadanki związanej z bezpieczeństwem ruchu drogowego (ze szczególnym uwzględnieniem obowiązku używania elementów odblaskowych), uczestniczyli przy udziale policjantów w akcji "Jabłko- Cytryna" oraz zdobywali praktyczną wiedzę w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej. Spotkanie zwieńczyło przedstawienie przygotowane przez uczniów jedlneńskiej placówki.

27-10-2017

Policyjna Akademia Bezpieczeństwa w Tomaszowie Mazowieckim
40 uczestników reprezentujących 20 szkół z terenu powiatu tomaszowskiego wzięło udział w eliminacjach Konkursu "Policyjna Akademia Bezpieczeństwa". Poziom rywalizacji, co podkreślali organizatorzy, był bardzo wyrównany. Tym cenniejsze jest więc zwycięstwo reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 12 z Tomaszowa Mazowieckiego, która reprezentować będzie powiat w eliminacjach wojewódzkich. Wśród organizatorów konkursu był również WORD w Piotrkowie Trybunalskim (jeden z fundatorów nagród), którego przedstawiciel był jurorem w części teoretycznej zmagań. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wiedzy, zapału i zaangażowania!

26-10-2017
Wspólnie ze starostwem

Z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców spotkała się jesienna edycja akcji edukacyjnej "Bezpieczne Drogi Powiatowe", organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Radomsku oraz tamtejszą Komendę Powiatową Policji. W czasie jej trwania, przy współudziale przedstawiciela WORD w Piotrkowie Trybunalskim, rozprowadzono setki kamizelek i elementów odblaskowych. Z pewnością będzie to miało pozytywny wpływ na poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego pieszych i rowerzystów. Organizatorom gratulujemy !

25-10-2017

Informacja na temat planu zapisu na egzamin w czasie procesu wymiany pojazdów egzaminacyjnych kat. B w WORD w Piotrkowie Trybunalskim
1. Egzaminy kat. B na pojeździe Citroen C3 planujemy rozpocząć 20 listopada 2017r. Zapisy są już otwarte.
2. W pierwszym okresie planujemy umożliwić wybór marki pojazdu.
3. Ramowy planowany harmonogram dobowy egzaminów przedstawia tabela >>>
4. W okresie możliwości wyboru marki pojazdu egzaminacyjnego mogą wystąpić pewne ograniczenia:
a) w przypadku nierównomiernej realizacji planu dobowego egzaminów, w grupach przypisanych do marki pojazdu może występować przesunięcie godzinowe realizowanych grup egzaminacyjnych,
b) ramowy plan harmonogramu dobowego egzaminów może być korygowany,
c) w przypadku dużej rozbieżności w terminach zapisów na poszczególne marki pojazdu a w szczególności zagrożenia 30 dniowego terminu zapisu na egzamin, możliwość wyboru pojazdu egzaminacyjnego może zostać zawieszona lub odwołana,
d) dla zapisów internetowych na egzamin nie gwarantujemy możliwości wyboru pojazdu egzaminacyjnego.
Zapraszamy do zapoznania się z planszą pojazdu Citroen C3 - pobierz >>>

24-10-2017
Młodzi za kierownicą
24 października 2017 roku radomszczańscy policjanci zorganizowali cykl spotkań w szkołach średnich na terenie Radomska. Łącznie w spotkaniach uczestniczyło ponad 700 uczniów. Byli to tzw. młodzi kierowcy czyli osoby posiadające prawo jazdy kilka, kilkanaście miesięcy, uczestnicy kursów w szkołach nauki jazdy oraz osoby, które za kilka miesięcy będą mogły ubiegać się o takie uprawnienia. Prelekcję przeprowadził egzaminator Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz oficer prasowy radomszczańskiej komendy.

23-10-2017

Dzień Bezpieczeństwa w Bogdanowie
23 października br. w Szkole Podstawowej w Bogdanowie Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim we współpracy z Komendą Miejską Policji w Piotrkowie Trybunalskim oraz Szpitalem Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika zorganizował akcję pn. "Dzień Bezpieczeństwa". Przedstawiciel WORD przeprowadził pogadanki związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego połączone z prezentacjami medialnymi dla wszystkich uczestników. Uczniowie brali również udział w pokazach pierwszej pomocy przedmedycznej, praktycznej prezentacji zestawów daktyloskopijnych i innego sprzętu używanego w codziennej pracy funkcjonariuszy policji.

19-10-2017

Spotkanie w sprawie BRD
W dniu dzisiejszym Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim gościł przedstawicieli Wydziałów Ruchu Drogowego Komend Powiatowych Policji w Bełchatowie, Opocznie, Radomsku i Tomaszowie Mazowieckim oraz Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Celem spotkania było omówienie aktualnej sytuacji w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie działania WORD oraz określenie zakresu wspólnych działań w tym temacie na rok 2018. Obecni jako priorytet uznali aktywizację jak największej liczby środowisk w kwestii poprawy stanu BRD, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży szkolnej. Kolejne, robocze spotkanie zaplanowano na początek przyszłego roku.

19-10-2017

Kandydaci na egzamin na prawo jazdy kat. AM,A1,A2,A
W związku z przewidywanymi zimowymi warunkami atmosferycznymi WORD w Piotrkowie Trybunalskim będzie planował i przyjmował zapisy na egzaminy praktyczne kat. AM,A1,A2,A do dnia 24.11.2017r. (włącznie). Po tym terminie w przypadku braku korzystnych warunków atmosferycznych egzaminy praktyczne kat. AM,A1,A2,A będą mogły być organizowane po uprzednim kontakcie telefonicznym kandydata na egzamin z WORD w dniu poprzedzającym lub w danym dniu rano w godz. 7:30-8:15. WORD w Piotrkowie Trybunalskim planuje wznowić po sezonie zimowym egzaminy praktyczne kat. AM,A1,A2,A od dnia 26.03.2018r.

17-10-2017

Egzamin na kartę rowerową w Gorzkowicach
Ponad 70 osób wzięło udział w dzisiejszym egzaminie na kartę rowerową organizowanym przez Szkołę Podstawową w Gorzkowicach wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim. Przedstawiciel WORD sprawdzał zarówno umiejętności jazdy rowerem młodych cyklistów jak i wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego, niezbędną podczas kierowania jednośladem. Serdecznie gratulujemy nowym posiadaczom kart rowerowych.

16-10-2017

Wola Kamocka - w trosce o bezpieczeństwo
Dnia 16 października 2017 r. przedstawiciel WORD w Piotrkowie Trybunalskim odwiedził Szkołę Podstawową w Woli Kamockiej przeprowadzając pogadanki związane z bezpiecznym poruszaniem się po drogach dzieci i młodzieży. Szczególnie w okresie jesienno – zimowym apelujemy do wszystkich o noszenie elementów odblaskowych, posiadanie prawidłowego oświetlenia przy rowerze i przede wszystkim przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Wszyscy uczniowie otrzymali odblaskowe gadżety lub komiksy o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

22-05-2017

WORD to nie tylko egzaminowanie - 40 Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2017
W dniu 12 maja 2017 roku na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim (ulica Gliniana 17) odbył się Finał Wojewódzki 40 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Jego organizatorami byli Polski Związek Motorowy, Komenda Wojewódzka Policji, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego oraz Kuratorium Oświaty.
Głównym celem Turnieju jest poprawa warunków bezpiecznego uczestnictwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym oraz zmniejszenie liczby wypadków drogowych z ich udziałem.
40 - jubileuszowy finał na szczeblu wojewódzkim uświetnili swym udziałem przedstawiciele Żandarmerii Wojskowej, Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Inspekcji Transportu Drogowego, Automobil Klubu oraz Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, którzy zaprezentowali m.in. sprzęt użytkowany przez poszczególne służby. Prezentacje spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony młodych uczestników zmagań.
W konkursie, składającym się z części teoretycznej (testy) oraz części praktycznej (jazda rowerem w miasteczku ruchu drogowego, jazda po torze sprawnościowym, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej) wzięły udział 22 trzyosobowe drużyny reprezentujące zwycięzców eliminacji powiatowych z terenu województwa łódzkiego w kategorii szkoły podstawowe oraz taka sama ilość drużyn reprezentujących gimnazja. Każda drużyna miała swojego opiekuna. Łączna ilość zawodników biorących udział w Turnieju wyniosła 132 osoby.
Zwycięzcą w kategorii gimnazja okazała się drużyna reprezentująca Gimnazjum nr 1 z Koluszek w składzie: Wiktor Stępniewski, Dagmara Starosta i Jakub Długosz. Ten ostatni okazał się również najlepszym indywidualnie zawodnikiem w tej kategorii. Najlepszą uczestniczką spośród uczniów szkół gimnazjalnych okazała się jego koleżanka z drużyny – Dagmara Starosta. Dominacja Koluszek była więc bezdyskusyjna. Na drugim miejscu uplasowało się Gimnazjum w Szczercowie (Jakub Pietruszka, Grzegorz Kucharski, Klaudia Pietrzyk) a na trzecim – Gimnazjum w Burzeninie (Piotr Szmytka, Damian Wika, Kamil Płóciennik).
Wśród szkół podstawowych również najlepsze okazały się Koluszki, a konkretnie reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 1 (Wiktoria Garbarska, Natalia Jatczak, Damian Suligorski). Ten ostatni okazał się również najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii indywidualnej. Jego koleżanka Wiktoria Garbarska zwyciężyła w kategorii dziewcząt. Drugie miejsce w województwie zajęła drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową nr 2 z Sulejowa, w składzie: Bartłomiej Pączyński, Aleksandra Piasta, Weronika Jeleń. Na najniższym stopniu podium stanęli reprezentanci Szkoły Podstawowej w Kwaskowie (Wiktor Wyrębski, Weronika Przezdzięk, Kinga Przezdzięk).
Zwycięzcom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy !
Wśród gości, którzy przyjęli zaproszenie organizatorów Turnieju byli, między innymi, członkowie Zarządu Województwa Łódzkiego – Jolanta Zięba - Gzik i Joanna Skrzydlewska, które wręczały nagrody uczestnikom, Dyrektor Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa Urzędu Wojewódzkiego – Marek Jacek Michalak, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi – insp. Dariusz Walichnowski, Zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim – st. Bryg. Paweł Kardas, przedstawiciele Komend Powiatowych Policji oraz Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego z terenu Województwa Łódzkiego. W imieniu organizatorów nagrody zwycięzcom wręczali Prezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Łodzi – Mirosław Nicowski oraz Dyrektor WORD w Piotrkowie Trybunalskim – Bogusław Kulawiak.
Triumfatorzy Turnieju Wojewódzkiego w obu kategoriach wezmą udział w finale krajowym, który odbędzie się w Nidzicy, w dniach 12-14 czerwca br. Życzymy powodzenia !

09-05-2017

Informujemy, że Finał Wojewódzki Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego dnia 12.05.2017. Rejestracja drużyn w godzinach 8.30 - 9.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników.

09-05-2017

W dniach 18 i 19.05.2017 r. (czwartek i piątek) WORD w Piotrkowie Trybunalskim będzie nieczynny. W tych dniach będą odbywać się szkolenia dla pracowników. Przepraszamy za powstałe utrudnienia.

12-04-2017

W dniu 02.05.2017 (wtorek) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego będzie nieczynny, w zamian 06.05.2017 (sobota) będzie dniem pracującym.

10-03-2017

WORD w Piotrkowie Trybunalskim informuje kandydatów na egzamin praktyczny kat. T, że nabył nową przyczepę do zestawu egzaminacyjnego typu tandem Marpol PMTB08, która będzie dostępna na egzaminach kat. T od 17.03.2017. Przez pewien czas dla kandydatów na egzamin będą do wyboru przyczepa dwuosiowa (stara) i przyczepa tandem. O zakończeniu możliwości wyboru poinformujemy odrębnie.
Zetor 5320 + przyczepa Marpol PMTB08 >>>

08-03-2017

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie jako współorganizator, informuje o Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum oraz o Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym dla szkół ponadgimnazjalnych:
- 26.04.2017 - eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w SP nr 2 w Sulejowie o godz. 9:00
- 21.04.2017 - eliminacje regionalne Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.
- 12.05.2017 - finał wojewódzki Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim
- 26.05.2017 - finał wojewódzki Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego w Skierniewicach
Do pobrania:
Regulamin Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów gimnazjum >>>
Regulamin Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych >>>
Regulamin Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych >>>
Informacja o eliminacjach turniejów BRD i Motoryzacyjnego >>>

27-02-2017

Zgodnie z art. 99 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz. U. z 2015 r. poz. 155) oraz Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 18 grudnia 2012r. (Dz. U. z 2013 r. poz. 9) w sprawie kursu reedukacyjnego w zakresie problematyki przeciwalkoholowej i przeciwdziałania narkomanii oraz szczegółowych warunków i trybu kierowania na badania lekarskie lub badania psychologiczne w zakresie psychologii transportu Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim organizuje kursy reedukacyjne w zakresie problematyki przeciwalkoholowej i przeciwdziałania narkomanii.
Koszt kursu wynosi 400,00 zł. Wpłaty należy dokonać w dniu kursu w dziale księgowości WORD.
Planowany najbliższy termin kursu reedukacyjnego 27-28.03.2017. Z uwagi na wymaganą minimalną liczbę uczestników (min. 10) termin ten może ulec zmianie.
Kolejne daty kursów będą ustalane w miarę napływu zgłoszeń.
Więcej informacji >>>

04-01-2017

W związku z okresem zimowym i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, WORD w Piotrkowie Trybunalskim wstrzymuje od 12.12.2016r. przeprowadzanie egzaminów praktycznych dla kat. AM, A1, A2, A. Przewidywany termin wznowienia egzaminów kat. AM, A1, A2, A - 27.03.2017r.

02-12-2016

WORD w Piotrkowie Trybunalskim ogłasza nabór na szkolenie nauczycieli wychowania komunikacyjnego oraz kandydatów na nauczycieli wychowania komunikacyjnego. Szkolenie odbędzie się w dniu 20 grudnia 2016r. w godzinach 9.00-14.00. W przypadku dużej ilości zgłoszeń istnieje możliwość dodatkowego terminu w roku 2017, o czym poinformujemy.
Karta zgłoszeniowa >>>

02-11-2016

W dniu 19.11.2016 (sobota) w WORD w Piotrkowie Trybunalskim będą przeprowadzane egzaminy na prawo jazdy kat. A i B. Opłaty za egzaminy będzie można dokonywać w Agencji Banku do godz. 12:00, po tej godzinie opłaty będzie można dokonywać wyłącznie kartą płatniczą w Biurze Obsługi Klienta lub poza siedzibą WORD. Ośrodek w tym dniu czynny będzie do godz. 15:30

21-10-2016

W dniu 05.11.2016 (sobota) w WORD w Piotrkowie Trybunalskim będą przeprowadzane egzaminy na prawo jazdy kat. A i B. Opłaty za egzaminy będzie można dokonywać w Agencji Banku do godz. 12:00, po tej godzinie opłaty będzie można dokonywać wyłącznie kartą płatniczą w Biurze Obsługi Klienta lub poza siedzibą WORD. Ośrodek w tym dniu czynny będzie do godz. 15:30

17-10-2016

Kandydaci na egzamin na prawo jazdy kat. AM,A1,A2,A
W związku z przewidywanymi zimowymi warunkami atmosferycznymi WORD w Piotrkowie Trybunalskim będzie planował i przyjmował zapisy na egzaminy praktyczne kat. AM,A1,A2,A do dnia 25.11.2016r. (włącznie). Po tym terminie w przypadku braku korzystnych warunków atmosferycznych egzaminy praktyczne kat. AM,A1,A2,A będą mogły być organizowane po uprzednim kontakcie telefonicznym kandydata na egzamin z WORD w dniu poprzedzającym lub w danym dniu rano w godz. 7:30-8:15. WORD w Piotrkowie Trybunalskim planuje wznowić po sezonie zimowym egzaminy praktyczne kat. AM,A1,A2,A od dnia 27.03.2017r.

21-09-2016

W dniu 31.10.2016 (poniedziałek) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego będzie nieczynny, w zamian 15.10.2016 (sobota) będzie dniem pracującym.

19-09-2016

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim prowadzi nabór kandydatów na instruktorów i instruktorów nauki jazdy w roku 2016 / 2017

 • Zgłoszenia (wg wzoru >>>) przyjmujemy do dnia 31 października 2016 (Sekretariat WORD ul. Gliniana 17, Piotrków Trybunalski)

 • Warunkiem organizacji kursu jest zgłoszenie 10 – 15 uczestników (do dnia 31 października 2016 w Sekretariacie WORD)

 • Warunki uczestnictwa w kursie, wymagane dokumenty, uprawnienia i opłaty za kurs - pobierz >>>

 • Regulamin wewnętrzny dla zainteresowanych kursem obowiązujący w przypadku organizacji kursu - pobierz >>>

 • W przypadku zgłoszenia oczekiwanej ilości kandydatów (10 - 15 osób) proponowany termin spotkania organizacyjnego (w celu omówienia wszystkich szczegółów) przewidujemy w terminie do 10 listopada 2016 (o spotkaniu poinformujemy zainteresowanych indywidualnie)

07-09-2016

WORD w Piotrkowie Trybunalskim ogłasza nabór na warsztaty doskonalenia zawodowego, organizowane dla egzaminatorów, którzy nie pracują obecnie w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Warsztaty odbędą się w dniach 19-26 listopada 2016r.
Informacje szczegółowe >>>
Karta zgłoszeniowa >>>

25-08-2016

W dniach 22 i 23.09.2016 r. (czwartek i piątek) w WORD w Piotrkowie Tryb. nie będą przeprowadzane egzaminy państwowe na prawo jazdy. W dniach tych w WORD w Piotrkowie Tryb. odbywać będą się zajęcia warsztatów doskonalenia zawodowego egzaminatorów zatrudnionych w WORD w Piotrkowie Tryb. Ponadto w dniu 22.09.2016 r. (czwartek) szkoleniami związanymi z wykonywanymi obowiązkami objęci będą pracownicy administracyjni i techniczni WORD. W związku z powyższym w dniu 22.09.2016 r. WORD w Piotrkowie Tryb. nie będzie obsługiwał żadnych klientów. W dniu 23.09.2016 r. (piątek) Biuro Obsługi Klienta i pozostałe komórki administracyjne i techniczne pracować będą w normalnym trybie do godz. 14:30. Przepraszamy za powstałe utrudnienia.

02-08-2016

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim ogłasza drugi przetarg ofertowy na sprzedaż pojazdu ciężarowego z opończą marki MAN TGL 12-240.
pobierz ogłoszenie >>>

21-07-2016

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim ogłasza pierwszy przetarg ofertowy na sprzedaż pojazdu ciężarowego z opończą marki MAN TGL 12-240.
pobierz ogłoszenie >>>

28-06-2016

Konkurs dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów na noszenie odblasków w drodze do lub ze szkoły "Odblask - świeć przykładem". Kuratorium Oświaty w Łodzi, Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu, Skierniewicach zapraszają do udziału w konkursie skierowanym do szkół podstawowych i gimnazjów na noszenie odblasków w drodze do i ze szkoły.
Więcej informacji >>>

21-06-2016

Informujemy kandydatów na egzamin kategorii C, że od dnia 01.07.2016 egzaminy praktyczne odbywać się będą na pojazdach MAN: TGL 12.250 (nowy) lub TGL 12.240 (dotychczasowy).
MAN TGL 12.250 >>>
MAN TGL 12.240 >>>

15-06-2016

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim informuje o dodatkowej grupie egzaminu teoretycznego w każdy piątek o godzinie 14:45. Grupy zaplanowano dla Klientów nie mogących zdawać egzaminu teoretycznego w godzinach dopołudniowych.

27-04-2016

Dnia 22 kwietnia 2016 roku w Szkole podstawowej nr 2 w Sulejowie (Podklasztorze) odbyły się Powiatowe Eliminacje XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w którym udział wzięło 10 szkół podstawowych i 12 szkół gimnazjalnych z terenu powiatu piotrkowskiego. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.
Do pobrania:
Test Gimnazja >>>
Test Gimnazja Skrzyżowania >>>
Test Podstawówki >>>
Test Podstawówki Skrzyżowania >>>

21-04-2016

W dniu 27.05.2016 (piątek) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego będzie nieczynny, w zamian 14.05.2016 (sobota) będzie dniem pracującym.

15-04-2016

Dnia 15 kwietnia 2016 roku w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się Rejonowe Eliminacje XX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, w którym udział wzięło 20 szkół z terenu województwa łódzkiego. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.
Tabela wyników >>>

31-03-2016

W dniu 02.05.2016 (poniedziałek) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego będzie nieczynny, w zamian 23.04.2016 (sobota) będzie dniem pracującym.

23-03-2016

Informujemy o nowych zarządzeniach dotyczących wynajmu placu egzaminacyjnego:
1. Zarządzenie w sprawie ustalenia regulaminu i cennika usługowego wynajmu placu egzaminacyjnego na potrzeby szkoleniowe - pobierz >>>
2. Zarządzenie w sprawie ustalenia regulaminu usługowego wynajmu placu egzaminacyjnego wraz z pojazdem egzaminacyjnym kat. D lub T na potrzeby szkoleniowe - pobierz >>>

22-03-2016

WORD w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza przedstawicieli ośrodków szkolenia kierowców, instruktorów na spotkanie z dyrekcją i egzaminatorami w dniu 31.03.2016r. (czwartek) na godz. 13:00. Spotkanie odbędzie się w sali wykładowej WORD nr 17. Celem spotkania jest przekazanie bieżących informacji o zmianach w procesie egzaminowania wynikających z nowego rozporządzenia w sprawie egzaminowania.

Planowane spotkanie jest w zamian za nieodbyte z przyczyn losowych spotkanie w dniu 10.03.2016r.

11-03-2016

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie jako współorganizator, informuje o Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum oraz o Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym dla szkół ponadgimnazjalnych:
- 22.04.2016, - eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym,
- 15.04.2016, - eliminacje regionalne Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.
- 13.05.2016, - finał wojewódzki Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Sieradzu
- 20.05.2016, - finał wojewódzki Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego w Skierniewicach
Do pobrania:
Regulamin Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów gimnazjum >>>
Regulamin Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych >>>
Regulamin Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych >>>
Informacja o eliminacjach turniejów BRD i Motoryzacyjnego >>>

09-03-2016

Informujemy, że spotkanie przedstawicieli ośrodków szkolenia kierowców, instruktorów z dyrekcją WORD i egzaminatorem nadzorującym zaplanowane na dzień 10.03.2016, w związku z chorobą egzaminatora nadzorującego zostaje odwołane. Za wynikłą dezorganizację serdecznie wszystkich przepraszamy.

29-02-2016

WORD w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza przedstawicieli ośrodków szkolenia kierowców, instruktorów na spotkanie z dyrekcją WORD i egzaminatorem nadzorującym w dniu 10.03.2016r. (czwartek) na godz. 13:00. Spotkanie odbędzie się w sali wykładowej WORD nr 17. Celem spotkania jest przekazanie bieżących informacji o zmianach w procesie egzaminowania wynikających z nowego rozporządzenia w sprawie egzaminowania.

30-12-2015

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim informuje o ostatnich wolnych miejscach na kurs instruktorów i instruktorów nauki jazdy

 • Zgłoszenia (wg wzoru >>>) przyjmujemy do dnia 15 stycznia 2016r. (Sekretariat WORD ul. Gliniana 17, Piotrków Trybunalski)

 • Warunkiem organizacji kursu jest zgłoszenie 10 – 15 uczestników (do dnia 15 stycznia 2016 w Sekretariacie WORD)

 • Warunki uczestnictwa w kursie, wymagane dokumenty, uprawnienia i opłaty za kurs - pobierz >>>

 • Regulamin wewnętrzny dla zainteresowanych kursem obowiązujący w przypadku organizacji kursu - pobierz >>>

 • W przypadku zgłoszenia oczekiwanej ilości kandydatów (10 - 15 osób) proponowany termin spotkania organizacyjnego (w celu omówienia wszystkich szczegółów) przewidujemy między 18 a 22.01.2016r. (o spotkaniu poinformujemy zainteresowanych indywidualnie)

14-12-2015

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim informuje o ostatnim w tym roku szkoleniu zmniejszającym liczbę punktów karnych, które odbędzie się we wtorek 29.12.2015 o godz. 14:30.

09-12-2015

W dniu 31.12.2015 (czwartek) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego będzie nieczynny.

28-11-2015

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim prowadzi nabór kandydatów na instruktorów i instruktorów nauki jazdy w roku 2015 / 2016

 • Zgłoszenia (wg wzoru >>>) przyjmujemy do dnia 18 grudnia 2015r. (Sekretariat WORD ul. Gliniana 17, Piotrków Trybunalski)

 • Warunkiem organizacji kursu jest zgłoszenie 10 – 15 uczestników (do dnia 18 grudnia 2015 w Sekretariacie WORD)

 • Warunki uczestnictwa w kursie, wymagane dokumenty, uprawnienia i opłaty za kurs - pobierz >>>

 • Regulamin wewnętrzny dla zainteresowanych kursem obowiązujący w przypadku organizacji kursu - pobierz >>>

 • W przypadku zgłoszenia oczekiwanej ilości kandydatów (10 - 15 osób) proponowany termin spotkania organizacyjnego (w celu omówienia wszystkich szczegółów) przewidujemy na 21 lub 22.12.2015r. (o spotkaniu poinformujemy zainteresowanych indywidualnie)

27-11-2015

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim ogłasza przetarg nieograniczony ofertowy na wydzierżawienie pomieszczeń i prowadzenie baru bezalkoholowego w budynku administracyjno - socjalnym przy ulicy Glinianej 17.
pobierz ogłoszenie >>>

18-11-2015

WORD w Piotrkowie informuje, że w dniach: 3, 8, 10, 15, 17 grudnia egzaminuje w godzinach od 7:30 do 18:00 - w tych dniach, po godzinie 16-ej opłatę za egzamin można dokonać wyłącznie kartą płatniczą. Ponadto WORD będzie egzaminował w soboty 5, 12, 19 grudnia.

12-11-2015

Szanowni kandydaci na egzamin na prawo jazdy kat. AM, A1, A2, A.
Zapisy na egzaminy praktyczne dla kat. AM, A1, A2, A z wyprzedzeniem WORD w Piotrkowie Trybunalskim przyjmuje tylko do 21 listopada 2015 r. Wynika to z braku możliwości przewidzenia warunków atmosferycznych w późniejszym okresie.
Od 23 listopada 2015 r. zainteresowanych egzaminem praktycznym kat. AM, A1, A2, A prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny w dniu poprzedzającym dany dzień lub w danym dniu rano w godzinach 7.30 – 8.00 w celu pobrania informacji czy w danym dniu przewidywane są egzaminy praktyczne kat. AM, A1, A2, A i czy są wolne miejsca.
W przypadku zaplanowania przez WORD egzaminów praktycznych kat. AM, A1, A2, A dopuszczamy rezerwację telefoniczną udziału w egzaminie o ile będą jeszcze wolne miejsca.

10-11-2015

Szanowni Klienci WORD w Piotrkowie Trybunalskim.
Serdecznie przepraszamy za utrudniony w ostatnich dniach dostęp do usługi telefonicznego zapisu na egzaminy. W obecnym czasie mamy bardzo dużo kandydatów na egzaminy przy okienkach Biura Obsługi Klienta i pracownicy biura mają bardzo ograniczony czas na obsługę telefoniczną.
Do końca roku zalecamy dokonywanie zapisów na egzamin w naszym WORD drogą elektroniczną lub osobiście w Biurze Obsługi Klienta.

23-10-2015

WORD w Piotrkowie Trybunalskim ogłasza nabór na szkolenie nauczycieli wychowania komunikacyjnego oraz kandydatów na nauczycieli wychowania komunikacyjnego. Szkolenie odbędzie się w dniu 20 listopada 2015r.
Karta zgłoszeniowa >>>

20-10-2015

WORD w Piotrkowie informuje, że w dniach: 9, 16, 17, 18, 23, 24, 25 listopada egzaminuje w godzinach od 7:30 do 18:00 - w tych dniach, po godzinie 16-ej opłatę za egzamin można dokonać wyłącznie kartą płatniczą. Ponadto WORD będzie egzaminował w soboty 7, 21 i 28 listopada.

16-10-2015

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie zaprasza osoby zainteresowane do składania zgłoszeń na kurs kierowania ruchem drogowym. Najbliższy termin - 24.10.2015.
Szczegóły kursu >>>

25-09-2015

WORD w Piotrkowie informuje, że w dniach: 5, 6, 7, 8, 13, 20, 26, 27 października egzaminuje w godzinach od 7:30 do 18:00 - w tych dniach, po godzinie 16-ej opłatę za egzamin można dokonać wyłącznie kartą płatniczą. Ponadto WORD będzie egzaminował w soboty 10 i 24 października.

08-09-2015

WORD w Piotrkowie Trybunalskim ogłasza nabór na warsztaty doskonalenia zawodowego, organizowane dla egzaminatorów, którzy nie pracują obecnie w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Warsztaty odbędą się w dniach 7-14 listopada 2015r.
Informacje szczegółowe >>>
Karta zgłoszeniowa >>>

28-08-2015

Regulaminy turniejów – wersje aktualne na rok szkolny 2015 / 2016
Regulamin Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych - pobierz >>>
Regulamin Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Szkół Podstawowych - pobierz >>>
Regulamin Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Uczniów Gimnazjum - pobierz >>>

20-08-2015

Dnia 25.09.2015 (piątek) w WORD w Piotrkowie Trybunalskim nie będą przeprowadzane egzaminy państwowe na prawo jazdy, w tym dniu będą się odbywać zajęcia warsztatów doskonalenia zawodowego egzaminatorów zatrudnionych w WORD w Piotrkowie Trybunalskim. Biuro Obsługi Klienta pracować będzie w ograniczonej obsadzie. Przepraszamy za powstałe utrudnienia.

10-06-2015

W dniu 27 maja 2015 decyzją Nr 4/2015 Łódzkiego Kuratora Oświaty, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim uzyskał akredytację dla kursów organizowanych przez WORD.

18-05-2015

Oficjalna baza pytań egzaminacyjnych na prawo jazdy
Dnia 15.05.2015 na stronie http://info-car.pl/bazapytan/ została udostępniona baza pytań egzaminacyjnych stosowanych na egzaminie państwowym. Pytania zostały zatwierdzone przez Ministra Infrastruktury i Rozwoju, zgodnie z procedurą określoną w ustawie o kierujących pojazdami.

12-05-2015

Dnia 8 maja 2015 roku w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim odbył się Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w którym udział wzięły 22 szkoły podstawowe i 22 gimnazja z terenu województwa łódzkiego. Obok sprawdzianu z wiedzy teoretycznej rozegrano trzy konkurencje praktyczne: udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, jazdę sprawnościową rowerem po torze przeszkód oraz przejazd po miasteczku ruchu drogowego.
Wśród szkół podstawowych na podium stanęli:
I miejsce - Szkoła Podstawowa w Koluszkach
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Sulejowie
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 12 w Tomaszowie Mazowieckim
Pozostałe miejsca >>>
Wśród gimnazjów pierwsze trzy miejsca należały do:
I miejsce - Gimnazjum w Koluszkach
II miejsce - Gimnazjum w Szczercowie
III miejsce - Gimnazjum w Sokolnikach.
Pozostałe miejsca >>>
Zwycięskie drużyny będą reprezentowały województwo łódzkie na finale krajowym. Nagrody dla najlepszych szkół ufundowali: WORD-y województwa łódzkiego, Kuratorium Oświaty i Polski Związek Motorowy.

07-05-2015

WORD w Piotrkowie informuje, że dzień 30.05.2015 (sobota) będzie dniem pracującym, natomiast dzień 05.06.2015 (piątek) będzie dniem wolnym od pracy.

22-04-2015

Finał Powiatowy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych odbędzie się 29.04.2015 o godz. 8:30 w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy.

24-03-2015

WORD w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że od dnia 24.03.2015 wznawia przeprowadzanie egzaminów praktycznych na kat. AM, A1, A2, A.

16-03-2015

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie jako współorganizator, informuje o turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum i turnieju motoryzacyjnego dla szkół ponadgimnazjalnych:
- 29.04.2015, - eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego,
- 17.04.2015, - eliminacje regionalne Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.
- 08.05.2015, - finał wojewódzki Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
- 22.05.2015, - finał wojewódzki Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego
Do pobrania:
Regulamin Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów gimnazjum >>>
Regulamin Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych >>>
Regulamin Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych >>>
Informacja o eliminacjach turniejów BRD i Motoryzacyjnego >>>

31-12-2014

W związku z przewidywanymi zimowymi warunkami atmosferycznymi, WORD w Piotrkowie Trybunalskim wstrzymuje w okresie od 01.01.2015r. (włącznie) do 22.03.2015r. (włącznie) przeprowadzanie egzaminów praktycznych dla kat. AM, A1, A2, A.

17-12-2014

Konkurs dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, na najlepszy amatorski film i „mem” o tematyce zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pt. „Trzeźwy za kierownicą”.
Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego woj. Łódzkiego podpisały wraz z Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi, Kuratorium Oświaty w Łodzi i Zarządem Okręgowym PZM w Łodzi „Porozumienie o współpracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz podnoszenia kultury motoryzacyjnej wśród młodych uczestników ruchu drogowego”. W ramach w/w projektu ogłoszono konkurs na najlepszy amatorski film i „mem” poruszający tematykę zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym ze strony nietrzeźwych kierowców samochodów. Konkurs adresowany jest do uczniów w wieku od 15 lat.
Do pobrania:
Treść regulaminu konkursu >>>
Arkusz rejestracyjny >>>

15-12-2014

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim ogłasza drugi przetarg nieograniczony ofertowy na wydzierżawienie pomieszczeń i prowadzenie baru bezalkoholowego w budynku administracyjno - socjalnym przy ulicy Glinianej 17.
pobierz ogłoszenie >>>

09-12-2014

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim ogłasza przetarg nieograniczony ofertowy na wydzierżawienie pomieszczeń i prowadzenie baru bezalkoholowego w budynku administracyjno - socjalnym przy ulicy Glinianej 17.
pobierz ogłoszenie >>>

27-10-2014

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim informuje o możliwości ustalania terminów egzaminów na prawo jazdy internetowo za pośrednictwem strony Info-CAR oraz telefonicznie pod numerem 44 646-56-73. W przypadku ustalania telefonicznego należy najpierw uiścić należną opłatę za egzamin na dedykowane konto nr: 27 1020 3916 0000 0602 0231 3294.

23-10-2014

WORD w Piotrkowie informuje, że dzień 22.11.2014 (sobota) będzie dniem pracującym, natomiast dzień 24.12.2014 (środa) będzie dniem wolnym od pracy.

03-10-2014

W dniu 31.10.2014 (piątek) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego będzie nieczynny.

25-09-2014

WORD w Piotrkowie oferuje do sprzedaży przeceniony sprzęt komputerowy, użytkowany do przeprowadzania egzaminów państwowych na prawo jazdy.
Wykaz sprzętu >>>

19-09-2014

Informujemy o wprowadzeniu zarządzenia w sprawie zasad udziału pojazdów ośrodków szkolenia kierowców w części praktycznej egzaminu państwowego na prawo jazdy w WORD w Piotrkowie Trybunalskim.
Pobierz >>>

17-09-2014

W dniu 19.09.2014 w godz. 12:30 - 14:00 w WORD Piotrków przeprowadzone będą ćwiczenia obronne z zakresu zagrożenia obiektów WORD i przygotowania do ewakuacji. W związku z tym Biuro Obsługi Klienta nie będzie w tym czasie obsługiwać klientów.

01-09-2014

WORD w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że warsztaty doskonalenia zawodowego egzaminatorów dla egzaminatorów nie będących pracownikami WORD w Piotrkowie planuje zorganizować w dniach od 18 do 26 października 2014r., 18 i 25 października planowana jest część teoretyczna warsztatów. Przypominamy, że egzaminatorzy posiadający uprawnienia do egzaminowania na więcej niż jedną kategorię prawa jazdy zobowiązani są do odbycia części praktycznej warsztatów dla innej kategorii niż odbyli w roku 2013. Chętnych prosimy o wstępne zgłaszanie chęci udziału pod nr tel. 44 646-68-73
Rozpoczęcie warsztatów dnia 18.10.2014 o godz. 9:00
Karta zgłoszeniowa >>>

06-06-2014

WORD w Piotrkowie oferuje do sprzedaży sprzęt komputerowy, użytkowany do przeprowadzania egzaminów państwowych na prawo jazdy.
Wykaz sprzętu >>>

23-05-2014

W dniu 20.06.2014 (piątek) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego będzie nieczynny, w zamian 07.06.2014 (sobota) będzie dniem pracującym.

21-05-2014

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim ogłasza drugi przetarg ofertowy na sprzedaż pojazdów.
pobierz ogłoszenie >>>

13-05-2014

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim ogłasza drugi przetarg nieograniczony ofertowy na wydzierżawienie pomieszczeń i prowadzenie baru bezalkoholowego w budynku administracyjno - socjalnym przy ulicy Glinianej 17.
pobierz ogłoszenie >>>

29-04-2014

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim ogłasza przetarg ofertowy na sprzedaż pojazdów.
pobierz ogłoszenie >>>

29-04-2014

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim ogłasza przetarg nieograniczony ofertowy na wydzierżawienie pomieszczeń i prowadzenie baru bezalkoholowego w budynku administracyjno - socjalnym przy ulicy Glinianej 17.
pobierz ogłoszenie >>>

22-04-2014

W dniu 02.05.2014 (piątek) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego będzie nieczynny.

09-04-2014

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego informuje, że w dniu 11.04.2014r. nie będzie przeprowadzał egzaminów państwowych na prawo jazdy. W tym dniu odbędzie się część praktyczna warsztatów doskonalenia zawodowego egzaminatorów.

03-04-2014

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie jako współorganizator, informuje o turniejach jakie odbędą się w kwietniu 2014r.:
- 16.04.2014, g. 9:00, Rozprza, ul. Sportowa 12 /Gimnazjum im. Jana Pawła II/ - eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego,
- 23.04.2014, g. 9:00, Piotrków, ul. Gliniana 17 /WORD/ - eliminacje regionalne Młodzieżowego Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego.

19-03-2014

WORD w Piotrkowie oferuje do sprzedaży sprzęt komputerowy, użytkowany do przeprowadzania egzaminów państwowych na prawo jazdy. Wykaz sprzętu >>>

13-03-2014

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie zaprasza osoby zainteresowane do składania zgłoszeń na kurs kierowania ruchem drogowym. Szczegóły kursu >>>

12-03-2014

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego informuje, że w dniu 28.03.2014r. nie będzie przeprowadzał egzaminów państwowych na prawo jazdy. W tym dniu odbędzie się część teoretyczna warsztatów doskonalenia zawodowego egzaminatorów. Biuro Obsługi Klienta będzie czynne od godz. 10:00.

16-01-2014

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie informuje, iż od dnia 16.01.2014r. pracuje w systemie teleinformatycznym Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. W związku z powyższym zmianie uległ sposób obsługi egzaminu teoretycznego. Egzamin realizowany jest na monitorach dotykowych.
Zapraszamy do zapoznania się z filmem poglądowym, prezentującym egzamin teoretyczny PWPW - odtwórz film >>>

10-01-2014

W dniu 14.01.2014 (wtorek) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego będzie czynny w godzinach 7:30 - 14:30.

19-12-2013

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim informuje o ostatnich w tym roku szkoleniach:
- dnia 20.12.2013 szkolenie zmniejszające liczbę punktów karnych
- dnia 21.12.2013 szkolenie w zakresie kierowania ruchem drogowym.
Osoby zainteresowane prosimy o dostarczanie zgłoszeń uczestnictwa w szkoleniu.

16-12-2013

W dniu 24.12.2013 (wtorek) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego będzie czynny w godzinach 7:30 - 15:00.

13-12-2013

W dniach 15-16.01.2014 WORD w Piotrkowie Trybunalskim będzie nieczynny z uwagi na zmianę systemu teleinformatycznego. W zawiązku z powyższym do dnia 14.01.2014 przyjmowanie dokumentów będzie odbywało się na zasadach dotychczasowych (składanie PKK + oświadczenie oraz oczekiwanie na potwierdzenie blokady PKK z wydziału komunikacji). Natomiast od dnia 17.01.2014 ustalanie terminu egzaminu będzie odbywało się na bieżąco po przedłożeniu numeru PKK i dowodu osobistego - bez obowiązku wypełniania oświadczenia i oczekiwania na jego potwierdzenie przez wydział komunikacji. Dzień 18.01.2014 (sobota) w WORD Piotrków będzie dniem pracującym.

03-12-2013

W dniu 27.12.2013 (piątek) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego będzie nieczynny, w zamian 14.12.2013 (sobota) będzie dniem pracującym.

27-11-2013

WORD w Piotrkowie Trybunalskim informuje ośrodki szkolenia kierowców i kandydatów na egzamin kat. D o możliwości wynajmu placu egzaminacyjnego wraz z pojazdem egzaminacyjnym kat. D (autobus).
Pobierz Regulamin >>>

20-11-2013

Ze względu na sprzyjające warunki atmosferyczne WORD w Piotrkowie Trybunalskim podjął decyzję o kontynuowaniu egzaminów praktycznych kat. AM, A1, A2, A na poniższych zasadach:
I. Egzaminy w danym dniu będą uruchamiane jeżeli:
1. Nie będzie pokrywy śnieżnej.
2. Nie będzie śliskości na nawierzchniach utwardzonych.
3. Nie będzie opadów atmosferycznych.
4. Temperatura powietrza powyżej 3 stopni Celsjusza.
5. Początek egzaminu o godz. 10:30.
II. Zalecane postępowanie dla kandydatów:
1. Ocena czy w danym dniu spełnione są wymagania określone w pkt. I.
2. Telefon do Biura Obsługi Klienta WORD w Piotrkowie Tryb. w celu potwierdzenia czy w tym dniu będą egzaminy.
3. W przypadku potwierdzenia przez Biuro Obsługi Klienta, że egzaminy będą przeprowadzane, telefoniczne zarezerwowanie miejsca na egzamin w tym dniu.
4. Przyjazd i formalne zapisanie się na egzamin w dniu egzaminu do godz. 10:00.
5. Możliwość wstępnej rezerwacji telefonicznej miejsca na egzamin w dniu poprzedzającym egzamin po godz. 14:00 ale z obowiązkiem wykonania czynności potwierdzających określonych w pkt. II.2, II.3, II.4.
Uwagi:
Powyższa procedura jest zalecana aby uniknąć zbędnych przyjazdów kandydatów np. z braku miejsc na egzamin.

07-11-2013

WORD w Piotrkowie Trybunalskim przewiduje, z uwagi na spodziewane warunki atmosferyczne, zakończenie przeprowadzania egzaminów praktycznych kat. AM, A1, A2, A w dniu 22.11.2013r.

25-10-2013

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim ogłasza drugi przetarg nieograniczony ofertowy na wydzierżawienie pomieszczeń i prowadzenie baru bezalkoholowego w budynku administracyjno - socjalnym przy ulicy Glinianej 17.
pobierz ogłoszenie >>>

16-10-2013

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim ogłasza przetarg nieograniczony ofertowy na wydzierżawienie pomieszczeń i prowadzenie baru bezalkoholowego w budynku administracyjno - socjalnym przy ulicy Glinianej 17.
pobierz ogłoszenie >>>

11-10-2013

Aktualne stanowisko Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie punktacji na egzaminie teoretycznym.

W związku z pojawiającymi się informacjami oraz publikacjami prasowymi, które dotyczą rzekomych planowanych zmian w systemie uzyskiwania uprawnień do kierowania pojazdami, Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej informuje, że:
Resort transportu nie prowadzi ani nie planuje żadnych prac nad zmianą zasad zdawania egzaminu teoretycznego na prawo jazdy, a także nie prowadzi ani nie planuje żadnych prac, mających na celu zmianę tzn. punktacji egzaminu teoretycznego, która skutkowałaby zmniejszeniem liczby punktów koniecznych do zdania egzaminu państwowego na prawo jazdy.
W ocenie Ministerstwa obniżanie progu zdawalności, a więc bezpośrednio także wymagań co do osób, które uzyskają prawo jazdy, byłoby działaniem negatywnie wpływającym na poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Analiza informacji napływających z ośrodków szkolenia kierowców oraz Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego wskazuje, że zmiana sposobu przeprowadzania części teoretycznej egzaminu państwowego na prawo jazdy, która została wprowadzona w styczniu 2013 roku, skutkuje poprawą jakości szkolenia kandydatów na kierowców.
Łukasz Twardowski - Zastępca Dyrektora Departamentu Transportu Drogowego.

29-08-2013

Z uwagi na coroczne szkolenie egzaminatorów i pracowników - Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w dniu 13.09.2013 (piątek) będzie nieczynny.

21-08-2013

Dnia 20.09.2013 (piątek), z uwagi na szkolnie obronne, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego będzie czynny w godzinach od 7:30 do 12:30.

20-08-2013

Informujemy, że od dnia 26.08.2013 egzaminy praktyczne kategorii D odbywać się będą na pojeździe marki Mercedes-Benz Integro O 550.
Instrukcja obsługi pojazdu >>>

06-08-2013

W dniu 09.08.2013 (piątek) Biuro Obsługi Klienta będzie czynne w godzinach od 7:30 do 15:30.

05-08-2013

WORD w Piotrkowie Trybunalskim ogłasza nabór na warsztaty doskonalenia zawodowego, organizowane dla egzaminatorów, którzy nie pracują obecnie w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Warsztaty odbędą się w dniach 12-19 października 2013r.
Informacje szczegółowe >>>
Karta zgłoszeniowa >>>

05-08-2013

W dniu 16.08.2013 (piątek) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego będzie nieczynny, w zamian 10.08.2013 (sobota) będzie dniem pracującym.

19-06-2013

Dnia 15.06.2013 odbył się Dzień Otwarty WORD połączony z jubileuszem 15-lecia. Honorowy patronat objęli Cezary Grabarczyk - wicemarszałek sejmu RP oraz Witold Stępień - Marszałek Województwa Łódzkiego.

06-06-2013

Dyrekcja i pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają wszystkich mieszkańców regionu na jubileusz 15-lecia WORD połączony z Dniem Otwartym. Uroczystość odbędzie się w sobotę 15 czerwca 2013r. w godzinach 10:00 - 15:00 na placu manewrowym WORD przy ulicy Glinianej 17.
Program >>>

06-06-2013

FINALIŚCI KRAJOWI OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO – JASŁO 2013 (woj. podkarpackie) - najlepsze drużyny z woj. łódzkiego.
W kategorii szkół podstawowych SP nr 1 w Koluszkach (pow. łódź-wschód), w kategorii szkół gimnazjalnych Gimnazjum im. J. Pawła II w Rozprzy (pow. piotrkowski).

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy
ZAWODNICY:
Krzysztof Pisarek, Bartosz Kowalski, Aleksander Próba, Szymon Nowak,
Opiekun drużyny: Mariusz Próba i Anna Szulc – odpowiedzialna za przygotowanie drużyny z umiejętności niesienia pierwszej pomocy przedmedycznej,

Szkoła Podstawowa nr 1 w Koluszkach
ZAWODNICY:
Wiktor Mroziński, Jakub Spała, Hubert Woźniak, Martyna Szymczak
Opiekun drużyny: Marek Kamiński

Finaliści awansowali na Mistrzostwa Europy Turnieju BRD w Czarnogórze – wrzesień 2013.
Dyrekcja WORD gratuluje zwycięzcom i życzy sukcesów podczas finału europejskiego.

Finaliści Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

04-06-2013

WORD w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza przedstawicieli ośrodków szkolenia kierowców szkolących w zakresie kategorii C i D na spotkanie z egzaminatorem WORD w dniu 10.06.2013r. (poniedziałek) o godz. 10:00, sala wykładowa WORD nr 17. Tematem spotkania będzie przekazywanie wskazówek w zakresie przygotowywania do egzaminu teoretycznego kandydatów na egzamin kat. C i D. Zaproszenie skierowane jest głównie do instruktorów i wykładowców prowadzących szkolenie teoretyczne kandydatów.

24-05-2013

W związku z dysponowaniem przez WORD w Piotrkowie Tryb. wolnymi miejscami w planach egzaminów, istnieje możliwość zapisywania się na egzamin w dniu egzaminu. Dotyczy również osób chcących powtórzyć egzamin w tym samym dniu. W przypadku posiadania wolnych miejsc w planach egzaminów, zapisu takiego można dokonać po wniesieniu stosownej opłaty, do godziny 12:15.

16-05-2013

W dniu 31.05.2013 (piątek) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego będzie nieczynny, w zamian 25.05.2013 (sobota) będzie dniem pracującym.

20-04-2013

24.04.2013 r. WORD w Piotrkowie Trybunalskim wspólnie z Komendą Miejską Policji w Piotrkowie Trybunalskim oraz Kuratorium Oświaty w Łodzi Delegatura w Piotrkowie Tryb. będzie organizatorem Eliminacji Regionalnych Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych. W turnieju uczestniczyć będą trzyosobowe drużyny z powiatów: piotrkowskiego, radomszczańskiego, tomaszowskiego, opoczyńskiego i bełchatowskiego - pobierz >>>
10.05.2013 r. WORD w Piotrkowie Trybunalskim będzie organizatorem Eliminacji Wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W eliminacjach uczestniczyć będą najlepsze drużyny wśród szkół podstawowych i gimnazjalnych z województwa łódzkiego. Zwycięzcy będą reprezentować nasze województwo w Finale Krajowym Turnieju BRD. Patronat nad Eliminacjami Wojewódzkimi w Piotrkowie Trybunalskim objęła Wojewoda Łódzki Pani Jolanta Chełmińska. Organizatorzy: WORD w Piotrkowie Trybunalskim, WORD w Łodzi, WORD w Sieradzu, WORD w Skierniewicach, Zarząd PZM w Łodzi, Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi, Kuratorium Oświaty - pobierz >>>

12-04-2013

W dniu 02.05.2013 (czwartek) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego będzie nieczynny, w zamian 20.04.2013 (sobota) będzie dniem pracującym.

11-04-2013

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim ogłasza drugi przetarg ofertowy na sprzedaż pojazdów - pobierz >>>

03-04-2013

Dnia 05.04.2013r. (piątek) Biuro Obsługi Klienta WORD będzie czynne w godzinach od 7:30 do 15:15. Za utrudnienia przepraszamy.

02-04-2013

Z uwagi na warunki atmosferyczne, WORD w Piotrkowie Trybunalskim informuje kandydatów na egzamin kategorii A, A1, A2, AM o wstrzymaniu egzaminów praktycznych do dnia 15.04.2013r. (włącznie). Osoby, które mają wyznaczony termin egzaminu do powyższego dnia prosimy o pilny kontakt z Biurem Obsługi Klienta.

21-03-2013

Informujemy kandydatów na egzaminy państwowe na prawo jazdy, że WORD w Piotrkowie Tryb. od dnia 22.03.2013r. rozpoczyna przyjmowanie kandydatów na egzamin posiadających Profil Kandydata na Kierowcę (PKK) w trybie Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dn. 5 marca 2013r. zmieniające rozporządzenie w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach (tzw. trybie awaryjnym).
Z uwagi na wymogi proceduralne tego trybu prosimy o osobistą obecność w WORD kandydatów na egzamin.
Oświadczenie - pobierz >>>

28-02-2013

W dniu 29.03.2013 (piątek) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego będzie nieczynny, w zamian 02.03.2013 (sobota) będzie dniem pracującym.

13-02-2013

W związku z koniecznością dokonania przebudowy układu pomiarowego energii elektrycznej przez Zakład Energetyczny i związanym z tym wyłączeniem zasilania, dzień 11.03.2013 (poniedziałek) będzie dniem wolnym od pracy, w zamian dzień 09.03.2013 (sobota) będzie dniem pracujacym.

25-01-2013

Zapraszamy do zapoznania się z filmem poglądowym, prezentującym nowy egzamin teoretyczny - pobierz >>>

23-01-2013

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim informuje o wznowieniu pracy Biura Obsługi Klienta od dnia 23.01.2013r. od godz. 10:00

22-01-2013

Informujemy, iż od dnia 19.01.2013r. obowiązują nowe opłaty za przeprowadzenie egzaminu państwowego. Osoby, które będą przystępowały do egzaminu państwowego na prawo jazdy po dniu 18 stycznia 2013 roku zobowiązane są do wniesienia opłaty za egzamin według nowych stawek. Oznacza to, że osoby które zapisywały się na egzamin przed 19 stycznia 2013 roku i uiściły opłaty według wówczas obowiązującej stawki są zobowiązane do dokonania dopłaty w następującej wysokości:
- za część teoretyczną egzaminu państwowego - 8 zł
- za część praktyczną egzaminu państwowego kat. B - 28 zł
- za część praktyczną egzaminu państwowego kat. B1, T - 35 zł
- za część praktyczną egzaminu państwowego kat. C, D, B+E - 40zł
- za część praktyczną egzaminu państwowego kat. C+E - 50 zł
Aktualny cennik - pobierz >>>
Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 16 stycznia 2013 r. w sprawie wysokości opłat za przeprowadzenie egzaminu państwowego oraz stawek wynagrodzenia związanych z uzyskiwaniem uprawnień przez egzaminatorów. (Dz. U. 2013, poz. 78) - pobierz >>>

21-01-2013

Od dnia 19 stycznia 2013r. obowiązują nowe przepisy zmieniające zasady przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy.
Szczegółowy opis nowych zasad pojawi się wkrótce na naszej stronie internetowej.
Na chwilę obecną proponujemy zapoznać się z:
- Ustawą z dnia 5 stycznia 2011 roku o kierujących pojazdami - pobierz >>>
- Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 13 lipca 2012 r. w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach - pobierz >>>
- Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 31 lipca 2012 r. w sprawie wydawania dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami - pobierz >>>
- Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 13 lipca 2012 r. w sprawie szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, instruktorów i wykładowców - pobierz >>>

15-01-2013

Informujemy, że w dniach od 21 do 23 stycznia 2013r. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego będzie nieczynny.

09-01-2013

W dniu 13 stycznia (niedziela) 2013 roku WORD w Piotrkowie Trybunalskim w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaprasza kandydatów na kierowców. Osoby, które mają wyznaczony egzamin na prawo jazdy kat. „B” i kursantów, którzy mają odbyte przynajmniej 15 godzin szkolenia. Egzamin próbny kat. „B” będzie odbywał się na placu manewrowym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w godzinach od 9:00 do 13:00. Zapraszamy wszystkich chętnych do wsparcia akcji i jednocześnie skorzystania z możliwości przystąpienia do egzaminu próbnego w WORD.

19-12-2012

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego informuje o skróconych godzinach pracy Biura Obsługi Klienta w dniach:

21.12.2012 – od 7:30 do 14:00

27.12.2012 – od 7:30 do 15:00

28.12.2012 – od 7:30 do 15:00

11-12-2012

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim informuje iż w dniach 05.01.2013 i 12.01.2013 (soboty) będą odbywać się egzaminy teoretyczne i praktyczne. Biuro Obsługi Klienta pracuje w tych dniach tylko w zakresie obsługi klientów z dnia bieżącego.

30-11-2012

Informujemy, że w dniach 24.12.2012 i 31.12.2012 Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego będzie nieczynny.

21-11-2012

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim informuje iż w dniach 24.11.2012, 08.12.2012, 15.12.2012 (soboty) będą odbywać się egzaminy teoretyczne i praktyczne. Biuro Obsługi Klienta pracuje w tych dniach tylko w zakresie obsługi klientów z dnia bieżącego.

20-11-2012

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim organizuje w dniu 8 grudnia 2012r. (sobota) coroczne szkolenie dla egzaminatorów sprawdzających kwalifikacje osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdem. Szkolenie adresowane jest do osób wpisanych do ewidencji egzaminatorów, którzy nie są pracownikami Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego.

Zapisy na szkolenie prosimy kierować pod numer tel. 44 646-72-04 / 44 646-68-73 / fax 44 646-81-32. Opłatę za uczestnictwo w szkoleniu, w wysokości 120zł (brutto) należy wnieść na konto numer 71 1020 3916 0000 0402 0108 0118 przed rozpoczęciem szkolenia. Karta zgłoszeniowa >>>

29-10-2012

Na podstawie § 30 ust. 7 pkt. 1 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 27 października 2005r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów WORD w Piotrkowie Tryb. w związku z przewidywanymi zimowymi warunkami atmosferycznymi wstrzymuje w okresie od 26.11.2012r. (włącznie) do 24.03.2013r. (włącznie) przeprowadzanie egzaminów praktycznych dla kat. A, A1, A2.

03-10-2012

W dniu 24.12.2012 (poniedziałek) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego będzie nieczynny, w zamian 20.10.2012 (sobota) będzie dniem pracującym.

28-09-2012

Z uwagi na coroczne szkolenie egzaminatorów i pracowników - Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w dniu 12.10.2012 (piątek) będzie nieczynny.

11-09-2012

Zapraszamy kandydatów na egzamin kategorii B do zapoznania się z nową Toyotą Yaris III - Pobierz >>>

29-08-2012

W dniu 02.11.2012 (piątek) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego będzie nieczynny, w zamian 29.09.2012 (sobota) będzie dniem pracującym.

19-07-2012

Terminy egzaminów na kartę motorowerową i rowerową:

26 lipiec 2012 - 10 sierpień 2012 - 22 sierpień 2012 - 5 wrzesień 2012

- godz. 9:00 - testy, sala nr 17

- godz. 10:30 - jazda skuterem / rowerem, Miasteczko Ruchu Drogowego

Kandydat/uczeń na kartę motorowerową musi mieć ukończone 13 lat, na kartę rowerową 10 lat, posiadać legitymację szkolną oraz pisemną zgodę rodziców. Uczniowie, którzy mają zaliczoną część teoretyczną powinni mieć ze sobą arkusz zaliczeń z udokumentowanym wpisem zaliczenia testów – arkusz wydaje dyrektor szkoły lub nauczyciel wychowania komunikacyjnego. Egzamin jest bezpłatny.

10-05-2012

Informujemy, iż dzień 08.06.2012 (piątek) będzie w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego dniem wolnym od pracy, w zamian 16.06.2012 (sobota) będzie dniem pracującym.

10-05-2012

Dyrekcja oraz pracownicy WORD serdecznie zapraszają mieszkańców naszego regionu na kolejną edycję Dnia Otwartego, który odbędzie się 2 czerwca 2012 roku (sobota) w godzinach od 9 do 15. Gwarantujemy wiele atrakcji i dobrą zabawę zarówno dla dorosłych, młodzieży oraz dzieci.

Egzamin próbny kat. „B” będzie odbywał się na placu manewrowym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w godzinach od 9 do 13 - wymagane zaświadczenie o odbyciu min. 15 godzin szkolenia lub zaświadczenie o ustalonym terminie egzaminu państwowego.

Egzamin na kartę rowerową / motorowerową będzie odbywał się w miasteczku ruchu drogowego na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w godzinach od 10 do 13.

Szczegółowy program Dnia Otwartego WORD - Pobierz >>>

14-04-2012

Powiatowy Turniej BRD dla szkół podstawowych i gimnazjalnych odbędzie się 20.04.2012r. w Gimnazjum Nr 4 w Piotrkowie Trybunalskim, rozpoczęcie o godz. 9:00.

12-04-2012

Program Finału Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego - 25.04.2012 WORD w Piotrkowie Trybunalskim. Pobierz >>>

12-04-2012

Informujemy, iż dzień 04.05.2012 (piątek) będzie w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego dniem wolnym od pracy, w zamian 12.05.2012 (sobota) będzie dniem pracującym.

11-04-2012

Program Regionalnego Turnieju Motoryzacyjnego - 13.04.2012 WORD w Piotrkowie Trybunalskim. Pobierz >>>

26-03-2012

W dniu 06.04.2012 (piątek) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego będzie nieczynny, w zamian 14.04.2012 (sobota) będzie dniem pracującym.

06-02-2012

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim informuje iż w dniu 17.03.2012 (sobota) będą odbywać się egzaminy teoretyczne i praktyczne. Biuro Obsługi Klienta pracuje w tym dniu tylko w zakresie obsługi klientów z dnia bieżącego.

11-01-2012

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim informuje iż w dniu 14.01.2012 (sobota) będą odbywać się egzaminy teoretyczne i praktyczne. Biuro Obsługi Klienta pracuje w tym dniu tylko w zakresie obsługi klientów z dnia bieżącego.

09-01-2012

W dniu 23.01.2012r. z uwagi na wdrażanie nowego systemu informatycznego, będą odbywać się tylko egzaminy praktyczne, bez obsługi klienta i ustalania nowych terminów egzaminów. W dniu 24.01.2012r. Ośrodek będzie nieczynny.

22-12-2011

W dniu 8 stycznia (niedziela) 2012 roku WORD w Piotrkowie Trybunalskim w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaprasza kandydatów na kierowców. Osoby, które mają wyznaczony egzamin na prawo jazdy kat. „B” i kursantów, którzy mają odbyte przynajmniej 15 godzin szkolenia. Egzamin próbny kat. „B” będzie odbywał się na placu manewrowym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w godzinach od 9:00 do 13:00. Zapraszamy wszystkich chętnych do wsparcia akcji i jednocześnie skorzystania z możliwości przystąpienia do egzaminu próbnego w WORD.

22-11-2011

W dniach od 19.12.2011 do 13.01.2012 Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego (Biuro Obsługi Klienta) będzie czynny w godzinach od 7:30 do 15:30.

19-11-2011

W dniu 23.12.2011 (piątek) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego będzie nieczynny, w zamian 10.12.2011 (sobota) będzie dniem pracującym.

18-11-2011

W związku z potwierdzeniem zastrzeżeń do prawidłowej interpretacji warunków technicznych pojazdów egzaminacyjnych dla kat. B1 informujemy, że od dn. 18.11.2011 r. egzaminy państwowe na kat. B1 mogą być przeprowadzane wyłącznie trójkołowym lub czterokołowym pojazdem samochodowym , homologowanym według kat. L (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dn. 28 lipca 2005 r. w sprawie homologacji typu pojazdów samochodowych mających dwa lub trzy koła, niektórych pojazdów samochodowych mających cztery koła oraz motorowerów, załącznik nr 1 do rozporządzenia).
W związku z powyższym WORD nie może przeprowadzać egzaminów na kat. B1 pojazdami nie spełniającymi powyższych wymagań, tj. na samochodach osobowych.
Ponieważ WORD potwierdzenie powyższego stanowiska uzyskał w dn. 17.11.2011 dopuszcza zmianę ustalonych już terminów egzaminów kat. B1 w trybie bieżącym, tj. nie jest wymagany dla tych egzaminów 6 dniowy termin wyprzedzenia zawiadomienia o zmianie terminu oraz wniesione opłaty nie przepadają.

07-10-2011

Z uwagi na szkolenie pracowników, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w dniu 25.11.2011 (piątek) będzie nieczynny.

06-10-2011

Na podstawie § 30 ust. 7 pkt. 1 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 27 października 2005 r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów WORD w Piotrkowie Tryb. w związku z przewidywanymi zimowymi warunkami atmosferycznymi wstrzymuje w okresie od 25.11.2011 r. (włącznie) do 18.03.2012 r. (włącznie) przeprowadzanie egzaminów praktycznych dla kat. A, A1.

21-09-2011

W dniu 31.10.2011 (poniedziałek) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego będzie nieczynny, w zamian 15.10.2011 (sobota) będzie dniem pracującym.

19-09-2011

Karta motorowerowa i rowerowa

Najbliższy egzamin na kartę motorowerową i rowerową odbędzie się podczas Festynu Plenerowego organizowanego przez Radę Osiedla Piastowska w dniu 23.09.2011 w godz. 15:00 - 18:00 parking przy ul. Targowej (w pobliżu marketu Biedronka). Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

24-08-2011

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim informuje iż dzień 24.09.2011 (sobota) będzie dniem pracującym.

01-07-2011

Ogłoszenie w sprawie usługowego wynajmu placu egzaminacyjnego na potrzeby szkoleniowe.

WORD w Piotrkowie Trybunalskim informuje ośrodki szkolenia kierowców i kandydatów na egzamin o możliwości krótkotrwałego (na tzw. godziny) wynajmu placu egzaminacyjnego w celach szkoleniowych kandydatów na egzamin. Wynajem jest możliwy wyłącznie w dniach i godzinach gdy nie przeprowadzane są egzaminy państwowe na prawo jazdy, egzaminy dla egzaminatorów, egzaminy dla instruktorów lub nie realizowane są inne przedsięwzięcia WORD. Ustala się, że wynajem polega na wykupie prawa wjazdu na plac egzaminacyjny 1 samochodu ośrodka szkolenia kierowców na okres 1 godziny lub jej wielokrotność i prawa do korzystania w tym czasie z jednego łuku oraz do prawa skorzystania z tzw. górki w ramach jej dostępności. Nie dopuszcza się stałych lub okresowych umów na powyższą usługę z racji zapewnienia ogólnej dostępności do usługi na zasadzie pierwszeństwa rezerwacji terminu i godziny. Nie dopuszcza się udziału w szkoleniu pracowników WORD a w szczególności egzaminatorów. Szczegółowe zasady określone są w regulaminie wynajmu części placu egzaminacyjnego. Treść regulaminu dostępna jest w holu głównym, biurze obsługi klienta, dziale technicznym WORD. Początek przyjmowania zgłoszeń dla kat. B, B1 planowane jest od dnia 21 lipca 2011 r. Na pozostałe kategorie początek przyjmowania zgłoszeń uruchomiany będzie sukcesywnie i ogłaszany odrębnie.

Regulamin usługowego wynajmu placu egzaminacyjnego na potrzeby szkoleniowe >>>

20-06-2011

W dniu 24.06.2011 (piątek) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego będzie nieczynny.

17-05-2011

Wyniki eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju BRD - 13.05.2011r.

Szkoły Podstawowe >>>

Gimnazja >>>

26-04-2011

W dniu 02.05.2011 (poniedziałek) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego będzie nieczynny, w zamian 14.05.2011 (sobota) będzie dniem pracującym.

13-04-2011

Informacja o Turniejach BRD i Motoryzacyjnym w 2011r.

Turniej wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym – Eliminacje Powiatowe – odbędą się 15.04.2011r. w Publicznym Gimnazjum nr 4 przy ul. Próchnika 8/12 w Piotrkowie Trybunalskim. Zapraszamy drużyny na godz. 8:30 - rejestracja zawodników, natomiast o godz. 9:00 nastąpi oficjalne otwarcie turnieju BRD. Organizatorzy w tym dniu przewidzieli dla uczestników i opiekunów m.in. kanapki i ciepły posiłek. Zakończenie eliminacji powiatowych przewidziano na godzinę 14:00.

20 kwietnia (środa) 2011r. na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim odbędą się Eliminacje Regionalne Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Rejestracja drużyn rozpocznie się o godz. 8:30, na godz. 9:00 przewidziano rozpoczęcie turnieju. Organizatorzy zapewniają poczęstunek dla zawodników i opiekunów. Program turnieju >>>

13 maja 2011 roku (piątek) na terenie piotrkowskiego WORD odbędą się Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnikami będą finaliści powiatowi szkół gimnazjalnych i podstawowych z województwa łódzkiego. Rejestracja zawodników rozpocznie się o godz. 9:00. Organizatorami turnieju wojewódzkiego są: WORD w Piotrkowie Trybunalskim, PZM w Łodzi, Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi, Kuratorium Oświaty w Łodzi. Program turnieju >>>, Zdjęcie miasteczka ruchu drogowego >>>

Przypominamy o konieczności posiadania przez uczestników dokumentów zgodnych z regulaminem turniejów.

30-03-2011

W związku ze zmianą organizacji agencji bankowej w WORD, w dniu 31.03.2011r. agencja przyjmuje wpłaty do godz. 15:00.

30-03-2011

WORD w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza przedstawicieli ośrodków szkolenia kierowców, instruktorów na spotkanie z dyrekcją WORD i przedstawicielami egzaminatorów w dniu 16.04.2011r. (sobota) na godz. 14:00. Spotkanie odbędzie się w sali wykładowej WORD nr 17. Celem spotkania jest przekazanie bieżących informacji i wzajemnych uwag.

22-03-2011

Informujemy uczestników szkolenia "Wzrost kompetencji kadry ośrodków szkolenia kierowców", że drugi dzień szkolenia odbędzie się w dniu 27.03.2011r. (niedziela) o godz. 9:00 w Gimnazjum Nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim, ul. F. Żwirki 7.

16-03-2011

W dniu 22.04.2011 (piątek) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego będzie nieczynny, w zamian 16.04.2011 (sobota) będzie dniem pracującym.

22-02-2011

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim informuje iż dzień 19.03.2011 (sobota) będzie dniem pracującym.

26-01-2011

W dniu 9 stycznia 2011 roku Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim w ramach XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizował zbiórkę na rzecz chorych dzieci. Piotrkowski WORD już po raz drugi przyłączył się do akcji WOŚP. Osoby, które miały wyznaczony egzamin na prawo jazdy kat. „B” i kursanci, którzy odbyli przynajmniej 15 godzin szkolenia mogli w tym dniu przystąpić do „egzaminu próbnego” kat. B oraz porozmawiać o pełnym procesie egzaminowania. Kwestującymi na placu manewrowym WORD byli dyrektor Bogusław Kulawiak oraz zastępcy dyrektora Karolina Kacperczyk i Bronisław Brylski. Dzięki zaangażowaniu dyrekcji, egzaminatorów oraz pracowników WORD i Państwa wsparciu udało się zebrać 928,81 zł. Celem XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku był zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

22-01-2011

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim informuje iż dzień 19.02.2011 (sobota) będzie dniem pracującym.

12-01-2011

W dniu 14-01-2010 (piątek) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego (Biuro Obsługi Klienta) będzie czynny w godzinach 7:30 - 15:30.

04-01-2011

W związku ze zmianą przepisów Ustawy – Prawo o ruchu drogowym, od dnia 3 stycznia 2011 ulega zmianie baza pytań egzaminacyjnych stosowanych na egzaminach teoretycznych.

03-01-2011

W dniu 07.01.2011 (piątek) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego będzie nieczynny.

29-12-2010

W dniu 9 stycznia (niedziela) 2011 roku WORD w Piotrkowie Trybunalskim w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaprasza kandydatów na kierowców. Osoby, które mają wyznaczony egzamin na prawo jazdy kat. „B” i kursantów, którzy mają odbyte przynajmniej 15 godzin szkolenia. Egzamin próbny kat. „B” będzie odbywał się na placu manewrowym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w godzinach od 10:00 do 13:00. Zapraszamy wszystkich chętnych do wsparcia akcji i jednocześnie skorzystania z możliwości przystąpienia do egzaminu próbnego w WORD.

22-12-2010

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim informuje iż dzień 22.01.2011 (sobota) będzie dniem pracującym.

21-12-2010

W dniu 24.12.2010 (piątek) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego będzie nieczynny.

02-12-2010

W związku z licznymi pytaniami Klientów dotyczącymi odwołania egzaminów na prawo jazdy związanych z trudnymi warunkami pogodowymi na drogach, informujemy, że Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego pracuje i przeprowadza egzaminy bez zmian. W przypadku odwołania egzaminów, będzie odrębna informacja.

02-11-2010

W dniu 12.11.2010 (piątek) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego będzie nieczynny.

12-10-2010

Z uwagi na szkolenie pracowników, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w dniu 15.10.2010 (piątek) będzie nieczynny.

06-10-2010

Na podstawie § 30 ust. 7 pkt. 1 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 27 października 2005 r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów WORD w Piotrkowie Tryb. w związku z przewidywanymi zimowymi warunkami atmosferycznymi wstrzymuje w okresie od 22.11.2010 r. (włącznie) do 20.03.2011 r. (włącznie) przeprowadzanie egzaminów praktycznych dla kat. A, A1.

27-09-2010

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim ogłasza następujące soboty pracujące:

-23 października 2010

-6 listopada 2010

-11 grudnia 2010

24-09-2010

Informujemy uczestników szkolenia "Wzrost kompetencji kadry ośrodków szkolenia kierowców", że szkolenie odbędzie się w dniu 02.10.2010 r. w godzinach od 8:00 do 16:00 w Gimnazjum Nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim, ul. F. Żwirki 7. Mapa dojazdowa >>>

15-09-2010

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim zorganizował Dni Otwarte – „Piknik rodzinny dla kierowców”. Podczas uroczystości przewodniczący sejmiku województwa łódzkiego Marek Mazur dokonał oficjalnego otwarcia pierwszego w Piotrkowie Tryb. i całym powiecie miasteczka ruchu drogowego, które na swoim placu wybudował w tym roku WORD. W tym dniu zebrano także ponad 5 litrów krwi. Było wiele atrakcji oraz niespodzianek motoryzacyjnych a także duża promocja bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych. Więcej >>>

03-09-2010

WORD w Piotrkowie Trybunalskim wspólnie ze Stowarzyszeniem Ośrodków Szkolenia Kierowców zaprasza przedstawicieli ośrodków szkolenia kierowców na spotkanie z Dyrekcją WORD i przedstawicielami egzaminatorów w dniu 16.09.2010 r. (czwartek) na godz.15.00. Spotkanie odbędzie się w sali wykładowej WORD nr 17. W programie spotkania sprawy bieżące oraz omówienie szkolenia dla pracowników ośrodków szkolenia kierowców "Wzrost kompetencji kadry ośrodków szkolenia kierowców".

31-08-2010

Dyrekcja oraz pracownicy WORD serdecznie zapraszają mieszkańców naszego regionu na kolejną edycję Dnia Otwartego – „Rodzinny Piknik dla kierowców”, który odbędzie się 11 września 2010 roku w godzinach od 9 do 14. Gwarantujemy wiele atrakcji i dobrą zabawę zarówno dla dorosłych, młodzieży oraz dzieci. Program >>>

27-08-2010

W ramach projektu "Wzrost kompetencji kadry ośrodków szkolenia kierowców", WORD w Piotrkowie Trybunalskim prowadzi nabór kandydatów na szkolenie. Szkolenie planowane jest na dzień 02.10.2010r. w Piotrowie Trybunalskim. Więcej informacji >>>

26-08-2010

Informujemy, że w dniu 11.09.2010r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego ul. Gliniana 17 zostanie przeprowadzony sprawdzian teoretyczny i praktyczny dla kandydatów ubiegających się o kartę motorowerową.

Rozpoczęcie egzaminu:

godz. 10.30, 12:00 – testy, sala nr 17 - budynek główny WORD

godz. 10.00, 13:00 – część praktyczna - plac egzaminacyjny WORD

Kandydat/uczeń na kartę motorowerową musi mieć ukończone 13 lat, posiadać legitymację szkolną oraz pisemną zgodę rodziców. Uczniowie, którzy mają zaliczoną część teoretyczną powinni mieć ze sobą arkusz zaliczeń z udokumentowanym wpisem zaliczenia testów oraz zgodą rodziców – arkusz wydaje dyrektor szkoły lub nauczyciel wychowania komunikacyjnego. Egzamin jest bezpłatny.

15-07-2010

Piotrkowski WORD może poszczycić się jedynym w mieście i powiecie piotrkowskim profesjonalnym miasteczkiem ruchu drogowego. Oficjalne otwarcie przewidziane jest na wrzesień, kiedy to odbędą się Dni Otwarte WORD, jednak już od czerwca kandydaci na kartę rowerową i motorowerową mogli spróbować swoich sił jeżdżąc alejkami miasteczka. Stacjonarne miasteczko ruchu drogowego usytuowane jest tuż obok placu egzaminacyjnego WORD, można w nim poćwiczyć bezpieczną jazdę rowerem stosując się do licznych znaków drogowych, są także przejścia dla pieszych i sygnalizacja świetlna, którą osobiście zamontował i podłączył dyrektor WORD w Piotrkowie Tryb. Bogusław Kulawiak. Dyrekcja WORD ma nadzieję, że tego typu miejsce będzie w przyszłości służyło uczniom, którzy zaczynają przygodę z poruszaniem się po drogach publicznych szczególnie na jednośladach.

14-06-2010

Informujemy, że w dniu 30.06.2010r. oraz 13.07.2010r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego ul. Gliniana 17 zostanie przeprowadzony sprawdzian teoretyczny i praktyczny dla kandydatów ubiegających się o kartę motorowerową.

Rozpoczęcie egzaminu:

godz. 9.00 – testy, sala nr 17 - budynek główny WORD

godz. 11.00 – część praktyczna - plac egzaminacyjny WORD

Kandydat/uczeń na kartę motorowerową musi mieć ukończone 13 lat, posiadać legitymację szkolną oraz pisemną zgodę rodziców. Uczniowie, którzy mają zaliczoną część teoretyczną powinni mieć ze sobą arkusz zaliczeń z udokumentowanym wpisem zaliczenia testów oraz zgodą rodziców – arkusz wydaje dyrektor szkoły lub nauczyciel wychowania komunikacyjnego. Egzamin jest bezpłatny.

02-06-2010

28 maja 2010 roku w godzinach 10:00 – 16:00 Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim był gospodarzem i współorganizatorem Eliminacji Wojewódzkich Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Organizatorami wojewódzkich eliminacji turnieju były: PZMot Zarząd Okręgowy w Łodzi, Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi, Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty w Łodzi, Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w Łodzi, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim, Łodzi, Skierniewicach i Sieradzu. Turniej otworzył dyrektor WORD w Piotrkowie Tryb. Bogusław Kulawiak, wśród gości był obecny m.in. poseł na Sejm RP Artur Ostrowski oraz Łódzki wicekurator Oświaty Konrad Czyżyński. Główne cele turnieju to popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnik ruchu drogowego, propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, propagowanie sportów motorowych.

W turnieju brało udział 21 najlepszych trzyosobowych reprezentacji ze szkół ponadgimnazjalnych wyłonionych w eliminacjach regionalnych. Uczniowie rywalizowali ze sobą w następujących konkurencjach: test znajomości przepisów ruchu drogowego, test z wiedzy historii polskiej motoryzacji, umiejętności udzielania pomocy przedmedycznej, prawidłowość dokonania obsługi motoroweru, jazda sprawnościowa motorowerem, jazda sprawnościowa samochodem z talerzem Stewart’a.

I miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 7 Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Łodzi. Na II miejscu uplasowała się drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Koluszkach, natomiast III miejsce przypadło w udziale zawodnikom z Liceum Ogólnokształcącego w Skierniewicach. Laureaci turnieju zostali uhonorowani pucharami i nagrodami rzeczowymi. Dyrekcja WORD w Piotrkowie Trybunalskim dziękuje za udział wszystkim drużynom i składa gratulacje zwycięzcom turnieju. Wyniki eliminacji >>>

01-06-2010

Z uwagi na święto 01.05.2010 wypadające w sobotę - Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w dniu 04.06.2010 (piątek) będzie nieczynny.

13-05-2010

W dniu 21 maja o godz. 11:00 odbędą się eliminacje regionalne do ogólnopolskiego konkursu INSTRUKTOR ROKU 2010. Zapraszamy do zapoznania się z programem. Program >>>

12-04-2010

Z powodu tragedii narodowej jaka dotknęła nasz kraj, WORD w Piotrkowie Trybunalskim odwołuje planowany na dzień 24.04.2010 otwarty dzień WORD i związane z tym imprezy. Planujemy jednak przeprowadzenie w tym dniu egzaminów na kartę rowerową i motorowerową.

02-04-2010

26 marca 2010 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie odbyła się Wojewódzka Konferencja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pod honorowym patronatem MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO WŁODZIMIERZA FISIAKA. Głównym tematem konferencji brzmiał: „Prawidłowa edukacja warunkiem poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym”. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim wspólnie z Łódzkim Kuratorem Oświaty był organizatorem w/w przedsięwzięcia. Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczestniczyło w niej łącznie 250 osób reprezentujących zarówno służby mundurowe, samorządy, WORD-y woj. łódzkiego, liczną grupę stanowili także przedstawiciele szkół podstawowych i gimnazjalnych. Dyrektor WORD Bogusław Kulawiak serdecznie dziękuje wszystkim za udział w konferencji.

12-03-2010

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim wspólnie z Łódzkim Kuratorem Oświaty organizuje w dniu 26 marca 2010 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie, Al. 3-go Maja 12 - Wojewódzką Konferencję Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pod honorowym patronatem MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO WŁODZIMIERZA FISIAKA. Głównym tematem konferencji będzie: „Prawidłowa edukacja warunkiem poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym”.

Wśród zaproszonych gości są m.in. parlamentarzyści, władze Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, Przedstawiciele Komend Wojewódzkich w Łodzi: Policji i Państwowej Straży Pożarnej, Placówka Żandarmerii Wojskowej w Tomaszowie Mazowieckim. Prezydenci, burmistrzowie, wójtowie oraz przedstawiciele Komend Powiatowych Policji z terenu działania piotrkowskiego WORD, jak również dyrektorzy szkół, nauczyciele z miast i powiatów objętych nadzorem Kuratorium Oświaty w Łodzi - Delegatura w Piotrkowie Trybunalskim.

11-03-2010

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że od dnia 15 marca 2010 wznawia realizację egzaminów praktycznych na kat. A, A1.

10-02-2010

W związku z nabyciem przez WORD w Piotrkowie Tryb. do realizacji zadań egzaminacyjnych kat. B+E samochodu Renault JL-Trafic niniejszym informuję naszych klientów i ośrodki szkolenia kierowców, że egzaminy kat. B+E od dn. 16.03.2010 r. przeprowadzane będą na tym samochodzie z przyczepą Niewiadów 1000 ( dotychczas eksploatowaną w egzaminach kat. B+E). Od tej daty z egzaminów kat. B+E wycofany zostanie samochód Lublin 3.

26-01-2010

W trakcie spotkania w dniu 22.01.2010 r. przedstawicieli WORD z ośrodkami szkolenia kierowców i instruktorami padł wniosek ze strony ośrodków szkolących w kat. C+E aby z zadań egzaminacyjnych tej kategorii realizowanych na placu egzaminacyjnym wycofać zespół pojazdów samochód Star + przyczepa. Na 8 obecnych na spotkaniu ośrodków szkolących w kat. C+E - 7 osrodków było za wnioskiem. WORD wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom planuje od dn. 01.03.2010 r. wycofać zespół pojazdów samochód Star + przyczepa z procedury egzaminowania. Ewentualne zastrzeżenia od ośrodków szkolących w kat. C+E nieobecnych na spotkaniu przyjmowane będą do 09.02.2010 r.

19-01-2010

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Piotrkowie Tryb. uczestniczył w XVIII Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz pierwszy w historii piotrkowskiego WORD–u kwestowano na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od godziny 10 do 15 podczas Finału WOŚP egzaminatorzy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przeprowadzali dla wszystkich chętnych egzamin próbny kategorii B. Egzaminatorzy chętnie przyłączyli się do akcji WOŚP wychodząc tym samym naprzeciw wszystkim kandydatom na kierowców i jednocześnie wspierając zbiórkę pieniędzy na chore dzieci. Pomimo mrozu i śniegu do piotrkowskiego WORD w tym dniu zawitało wiele osób chcących porozmawiać z egzaminatorami i przede wszystkim odbyć próbny egzamin na placu egzaminacyjnym ośrodka. Kwestującymi w imieniu piotrkowskiego WORD byli dyrektor Bogusław Kulawiak, z-ca dyrektora Bronisław Brylski i koordynator BRD Michał Franas.

06-01-2010

10 stycznia 2010 roku Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w ramach wspólnych działań z MOK podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizuje na placu egzaminacyjnym WORD możliwość jazdy próbnej z egzaminatorem. Warunkiem przystąpienia do "egzaminu próbnego" kat. B jest dokument potwierdzający wyznaczenie egzaminu państwowego. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do WORD w Piotrkowie Tryb. 10.01.2010 r. od godz. 10:00

28-12-2009

Dyrektor WORD w Piotrkowie Tryb. wspólnie ze Stowarzyszeniem Ośrodków Szkolenia Kierowców zaprasza przedstawicieli ośrodków szkolenia kierowców na spotkanie z dyrekcją WORD i przedstawicielami egzaminatorów w dniu 22.01.2010 (piątek) godz. 15:00. Spotkanie odbędzie się w sali wykładowej WORD nr 17.

18-12-2009

Z uwagi na święto 26.12.2009 wypadające w sobotę - Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w dniu 24.12.2009 (czwartek) będzie nieczynny.

29-10-2009

Od dnia 29-10-2009 WORD w Piotrkowie oferuje możliwość ustalania przyspieszonych terminów egzaminów (kat. B+E, D i T) dla zorganizowanych grup (min. 4 osoby).

12-10-2009

Na podstawie § 30 ust. 7 pkt. 1 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 27 października 2005 r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów WORD w Piotrkowie Tryb. w związku z przewidywanymi zimowymi warunkami atmosferycznymi wstrzymuje w okresie od 23.11.2009 r. (włącznie) do 21.03.2010 r. (włącznie) przeprowadzanie egzaminów praktycznych dla kat. A, A1.

09-09-2009

Z uwagi na coroczne szkolenie egzaminatorów i pracowników - Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w dniu 09.10.2009 (piątek) będzie nieczynny.

04-08-2009

Z uwagi na święto 15.08.2009 wypadające w sobotę - Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w dniu 17.08.2009 (poniedziałek) będzie nieczynny.

16-07-2009

W związku z licznymi zapytaniami klientów, informujemy że od dnia 01.07.2009 egzaminy praktyczne kat. B w WORD Piotrkowie są przeprowadzane na samochodzie Toyota Yaris.

26-06-2009

19 i 20 czerwca 2009 roku w Bełchatowie odbył się X Jubileuszowy Konkurs INSTRUKTOR ROKU 2009 o puchar Ministra Infrastruktury, organizowany pod hasłem „10 lat dla BRD”. Organizatorami Konkursu byli Polska Federacja Stowarzyszeń Szkół Kierowców, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim, Stowarzyszenie Ośrodków Szkolenia Kierowców i Instruktorów Regionu Piotrkowskiego, Starosta Bełchatowski. Piotrkowski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego czynnie włączył się w uroczystość, wspierając kadrą egzaminatorską jury konkursu oraz fundując liczne i bardzo atrakcyjne nagrody. Jedną z dyscyplin tj. jazdę na trolejach nagrodzono pucharem dyrektora WORD w Piotrkowie Trybunalskim, nagrodę wręczał osobiście dyrektor Bogusław Kulawiak. Wśród imprez towarzyszących nie mogło zabraknąć mobilnego miasteczka ruchu drogowego z WORD. Specjalista ds. BRD z WORD w Piotrkowie wspólnie z funkcjonariuszami wydziału ruchu drogowego KPP w Bełchatowie przeprowadził sprawdzian praktyczny na kartę motorowerową i rowerową dla uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych. Łącznie przeegzaminowano w tym dniu ponad 100 osób.

10-06-2009

W dniu 8 czerwca 2009 r. WORD w Piotrkowie Trybunalskim został uhonorowany Złotą Odznaką Honorową Polskiego Związku Motorowego za działalność na rzecz popularyzacji zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.

26-05-2009

Od dnia 09.06.2009r. ustalona trasa B1 obowiązuje tylko dla pojazdów egzaminacyjnych, które nie umożliwiają przebywania egzaminatora w pojeździe.

26-05-2009

Informujemy, że w dniu 25.05.2009r. opublikowane zostało Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dn. 08.05.2009r. Dz. U. Nr 78 zmieniające rozporządzenie w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami instruktorów i egzaminatorów. Nowe zasady egzaminowania obowiązują od dnia 09.06.2009r. Pobierz nowe rozporządzenie >>>

25-05-2009

W sobotę 23 maja 2009 r. odbyła się III Edycja Dnia Otwartego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim. W tym dniu WORD zapewnił wszystkim, którzy zawitali na uroczystość wiele atrakcji. Każda osoba, która posiadała zaświadczenie ustalonego terminu na egzamin kategorii B mogła sprawdzić swoje umiejętności pod okiem egzaminatorów. Kandydaci na kartę rowerową i motorowerową przystąpili do sprawdzianów teoretycznych i praktycznych, które przeprowadzali Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Piotrkowie wspólnie z egzaminatorem WORD. Strażacy z KM PSP w Piotrkowie zaprezentowali pokaz ratowniczy oraz cięcie spalonego wraku samochodu. Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z Łodzi przeprowadziło pokaz ratownictwa medycznego i pierwszej pomocy. Miejski Ośrodek Kultury zapewnił oprawę artystyczną Dni Otwartych WORD. Przeprowadzono także konkursy i zabawy popularyzujące bezpieczeństwo ruchu drogowego wśród dzieci i młodzieży. Nie zabrakło także możliwości jazdy quadem oraz podziwiania reprezentacji Policji Konnej ze Smardzewic czy grupy motocyklistów z klubu „Quo Vadis”. W tym samym czasie na terenie piotrkowskiego Ośrodka przeprowadzona została X Edycja Konkursu „Instruktor Roku” o puchar dyrektora WORD. Niepokonani okazali się instruktorzy z Bełchatowa. Wszyscy obecni na Dniach Otwartych WORD mogli też przy grillu posłuchać koncertu jednego z piotrkowskich zespołów młodzieżowych.

06-05-2009

Z uwagi na remont węzła ulic Słowackiego - Kostromska, WORD w Piotrkowie Tryb. od dnia 11.05.2009 r. zmuszony jest wprowadzić nowe trasy egzaminacyjne dla kat. A, A1, B1. Nowe trasy egzaminacyjne zostaną wywieszone do zapoznania w dniu 07.05.2009r. na tablicy ogłoszeń w siedzibie WORD. Trasy można również pobrać w formie pliku PDF: kat.A, A1, kat. B1

05-05-2009

Z uwagi na zły stan techniczny samochodu STAR 1142 i małą liczbę kandydatów na egzamin kat.C na tym samochodzie, WORD w Piotrkowie Tryb. planuje z dniem 30.06.2009 zakończyć eksploatację samochodu STAR 1142 w egzaminach na kat.C. Po tym terminie nie będą ustalane egzaminy kat.C na samochodzie STAR 1142.

27-04-2009

W piątek 24 kwietnia 2009r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się eliminacje regionalne Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Organizatorem turnieju byli: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim oraz Kuratorium Oświaty w Łodzi. Do turnieju przystąpiło łącznie 10 drużyn z powiatów: piotrkowskiego, radomszczańskiego, tomaszowskiego, opoczyńskiego i bełchatowskiego. Podczas eliminacji zawodnicy mieli do rozwiązania test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, następnie drużyny rywalizowały ze sobą na placu manewrowym, gdzie zawodnicy musieli przejechać skuterem po specjalnie przygotowanym torze jazdy. Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja z II Liceum Ogólnokształcącego im. St. Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim w składzie: Kamil Kowalski, Robert Ptasiński, Jakub Wychowałek, opiekunem tomaszowskiej drużyny był Krzysztof Ćwiek. Także zawodnik II LO w Tomaszowie Maz. Robert Ptasiński zwyciężył w kategorii indywidualnej za najlepiej napisany test i jazdę skuterem. Drugie miejsce w Turnieju motoryzacyjnym zajęła drużyna Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku, trzecie Technikum ZSEiE także z Radomska. Łącznie sześć drużyn zakwalifikowało się do eliminacji wojewódzkich Turnieju Motoryzacyjnego. Piotrkowski WORD ufundował atrakcyjne nagrody dla zwycięzców i opiekunów drużyn, m.in. klawiatury i myszki bezprzewodowe, kamery internetowe, apteczki pierwszej pomocy, kamizelki odblaskowe. Każda reprezentacja otrzymała dyplomy, nagrody zawodnikom i opiekunom wręczyli: dyrektor WORD Bogusław Kulawiak, wicedyrektor Bronisław Brylski oraz naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP podinsp. Artur Szczegielniak.

22-04-2009

Na przełomie kwietnia i maja będą organizowane sprawdziany na kartę motorowerową na terenie WORD. Koordynator ds. BRD piotrkowskiego WORD wspólnie z funkcjonariuszami Sekcji Ruchu Drogowego KMP w Piotrkowie przeprowadzą sprawdzian praktyczny dla uczniów, którzy ukończyli 13 lat i maja zdane testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz posiadają pisemną zgodę rodziców na przystąpienie do egzaminu na kartę motorowerową. Jak co roku WORD organizuje też kilkakrotnie sprawdzian teoretyczny dla tych osób, które z różnych przyczyn nie mogły przystąpić w szkole do sprawdzianu na kartę motorowerową. Wówczas kandydat po zdanych testach w sali wykładowej WORD przystępuje do części praktycznej egzaminu na placu egzaminacyjnym. Szczególnie podczas Dni Otwartych lub w okresie wakacyjnym WORD oraz KMP organizuje zarówno sprawdzian teoretyczny jak i praktyczny na kartę motorowerową oraz rowerową. Aktualne terminy sprawdzianów na kartę motorowerową można sprawdzić w dziale BRD / Karta Motorowerowa.

20-04-2009

W dniu 17 kwietnia 2009 roku w Gimnazjum Nr 4 w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Do udziału w turnieju zgłosiło się 18 trzyosobowych reprezentacji z gimnazjów oraz 14 trzyosobowych drużyn ze szkół podstawowych powiatu piotrkowskiego. Zawodnicy na początku rozwiązywali test, który składał się z 25 pytań, następnie musieli wykazać się sprawną jazdą rowerem na wyznaczonym torze jazdy. Wśród gimnazjalistów najlepszą drużyną była reprezentacja z Rozprzy, drugie miejsce zajęli zawodnicy z Gimnazjum Nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim, trzecie miejsce wywalczyło Gimnazjum Nr 4 z Piotrkowa. Młodsi uczniowie ze szkół podstawowych wywalczyli następujące miejsca: szkoła Podstawowa w Rozprzy – miejsce pierwsze, Szkoła Podstawowa w Boryszewie – miejsce drugie, na trzeciej pozycji znalazła się Szkoła Podstawowa nr 11 w Piotrkowie Trybunalskim. Organizatorem Turnieju byli: Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim, Kuratorium Oświaty w Łodzi. Nagrody ufundowali WORD w Piotrkowie oraz Urząd Miasta w Piotrkowie Trybunalskim. W jury zasiadali: Marian Albin, Artur Szczegielniak, Dorota Ferenc, Michał Franas, Jerzy Majewski.

30-03-2009

W związku z wdrożeniem komputerowego systemu losowania kandydatów, od dnia 20.04.2009r. nie ma możliwości ustalenia łącznie egzaminów:

kat. A teoria + praktyka i kat. B teoria + praktyka.

Kandydat może wybrać opcję:

kat. A i B teoria + praktyka A

lub kat. A i B teoria + praktyka B

Za utrudnienia przepraszamy.

11-03-2009

Stowarzyszenie Ośrodków Szkolenia Kierowców i Instruktorów wystąpiło do WORD w Piotrkowie Trybunalskim z wnioskiem o możliwość całkowitego wycofania z eksploatacji w egzaminach samochodu Opel Corsa C w kwietniu 2009r. Dyrektor WORD Bogusław Kulawiak prosi Ośrodki o wyrażenie stanowiska w tej sprawie.

26-01-2009

Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Włodzimierza Fisiaka organizuje konkurs "Profesjonalne Miasteczko Ruchu Drogowego" pobierz regulamin >>>


Wróć

Copyright (c) 2009-2019 Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim