Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim

WORD facebook


Zarezerwuj termin egzaminu on-line


Zarezerwuj termin egzaminu on-lineBiuletyn Informacji Publicznej


 

Film - B d  widoczny B d  bezpieczny

Aktualności Aktualności Bez tytułu 1 Bez tytułu 1 Bez tytułu 1

Aktualności

 

 

25-01-2018
O niechronionych w powiecie bełchatowskim
Łącznie około 100 uczniów wzięło udział w dniu 25 stycznia 2018 roku w zajęciach z zakresu poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, organizowanych przez pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego na terenie powiatu bełchatowskiego. Uczniowie szkół podstawowych z Lubca oraz Bełchatowa mieli okazję zapoznać się ze specjalnie przygotowanymi dla ich grup wiekowych filmami, prelekcjami i pokazami. W trakcie spotkań szczególnie podkreślano znaczenie prawidłowych zachowań niechronionych uczestników ruchu, w tym obowiązek noszenia elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym.

24-01-2018
Z myślą o przyszłych kierowcach
W dniu dzisiejszym na terenie kilku piotrkowskich szkół średnich odbyły się prelekcje z udziałem pracowników Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim. Ich tematem była szeroko pojęta profilaktyka i zagrożenia dla uczestników ruchu drogowego (główne przyczyny wypadków, statystyki, konieczność używania elementów odblaskowych i pasów bezpieczeństwa). Prelekcja była połączona z pokazami bardzo sugestywnych i przemawiających do wyobraźni filmów oraz zdjęć obrazujących do czego może prowadzić brawura na drogach. Głównymi odbiorcami byli uczniowie klas drugich szkół średnich, którzy już w bieżącym roku będą mieli możliwość uzyskania prawa jazdy.

14-01-2017
Orkiestra znowu zagrała
Wzorem lat ubiegłych Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim aktywnie wsparł działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pracownicy Ośrodka uczestniczyli w dniu 14 stycznia br. w pracach obydwu piotrkowskich sztabów Orkiestry (galeria Focus Mall, CH Echo), prezentując świeżo wprowadzone do użytku pojazdy egzaminacyjne Citroen C3, organizując pokazy i konkursy oraz rozprowadzając elementy odblaskowe wśród ich uczestników.

20-12-2017
Ostatnia w 2017 roku
Ostatnia w mijającym roku "Bezpieczna środa" gościła w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kamieńsku. Pracownika WORD i funkcjonariuszy policji wspierali tym razem uczniowie klasy II. Zatrzymywani do kontroli kierowcy byli sprawdzani pod kątem bezpieczeństwa podróżowania i zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Na szczęście z tym drugim przypadkiem nie mieliśmy do czynienia. Gorzej było z zapinaniem pasów, stąd dzieci wręczyły kilku osobom misternie ozdobione rózgi. Przeważały jednak słodycze dla kierujących przestrzegających przepisów ruchu drogowego. Uczniowie biorący udział w akcji otrzymali kamizelki i elementy odblaskowe. WORD w Piotrkowie Trybunalskim serdecznie dziękuje szkołom - partnerom biorącym udział w "Bezpiecznej środzie" oraz pracownikom Wydziałów Ruchu Drogowego z powiatów: bełchatowskiego, opoczyńskiego, piotrkowskiego, radomszczańskiego i tomaszowskiego. Wesołych i Bezpiecznych Świąt !

20-12-2017
W Lubcu słodko i nie tylko
Równolegle z działaniami prowadzonymi w Kamieńsku odbywała się akcja "Bezpieczna środa" w miejscowości Lubiec, gm. Szczerców. Uczniowie tamtejszej szkoły podstawowej wespół z pracownikami WORD- Piotrków Trybunalski i funkcjonariuszami WRD Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie kontrolowali przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierujących pojazdami. Prawdziwym strzałem w "10" okazało się zatrzymanie ambulansu z bełchatowskiego szpitala, którego obsada zaprezentowała dzieciom wyposażenie swojego pojazdu. Za dodatkową atrakcję serdecznie dziękujemy!

13-12-2017
W środę bezpieczniej
W Gidlach, Komorowie i Szydłowie gościli pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim. We współpracy z Wydziałami Ruchu Drogowego oraz uczniami i pracownikami miejscowych placówek oświatowych brali oni udział w kolejnej odsłonie akcji „Bezpieczna środa”. W jej ramach sprawdzano prędkość pojazdów poruszających się w okolicach szkół, używanie pasów bezpieczeństwa oraz trzeźwość kierujących. Kierowcy przestrzegający przepisów ruchu drogowego otrzymywali od dzieci słodycze, łamiący zaś gustownie przyozdobione rózgi. Jako swoiste memento. Kolejne przedsięwzięcie tego typu odbędzie się w przyszłą środę – 20 grudnia.

06-12-2017
Mikołaj i rózga
Już o godzinie 7 rano w okolicach placówek szkolnych na terenie powiatów piotrkowskiego, radomszczańskiego i opoczyńskiego pojawili się pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego z Piotrkowa Trybunalskiego. Wspólnie z policjantami Wydziałów Ruchu Drogowego, strażakami oraz personelem szkół prowadzili oni akcję „Mikołaj na drodze”. Uczniowie przyjeżdżający w godzinach rannych na zajęcia obdarowywani byli przez szczodrego świętego słodyczami i różnorakimi elementami odblaskowymi.
W godzinach późniejszych na terenie działania piotrkowskiego WORD zainaugurowano akcję „Bezpieczna środa”. Jest ona prowadzona wspólnie z funkcjonariuszami Policji. Polega na kontroli prędkości pojazdów w okolicach szkół, bezpieczeństwa przewozu dzieci w pojazdach samochodowych oraz stanu trzeźwości kierujących. Ci kierowcy, którzy przestrzegają przepisów ruchu drogowego mogą liczyć na coś słodkiego od dzieci biorących udział w akcji. Ci zaś, którzy łamią przepisy otrzymują … rózgę. Udział dzieciaków w tego typu działaniach profilaktycznych, oprócz elementu edukacyjnego, pobudza część kierowców do refleksji i zdjęcia nogi z gazu. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Zróbmy wszystko, by odbyły się one w radosnej atmosferze, nie zmąconej tragediami spowodowanymi brawurą i brakiem wyobraźni.
Wspomniane działania przeprowadzono w okolicach Szkoły Podstawowej nr 13 oraz w PZOZ przy ulicy Roosevelta 3, w Szkole Podstawowej w Rzejowicach i Kodrębie oraz w 5 placówkach na terenie powiatu opoczyńskiego (Brudzewice, Poświętne, Kraśnica, Wola Załężna, Dzielna). Kolejne akcje tego typu zaplanowano na 13 i 20 grudnia br. Odbędą się one w Gidlach, Szydłowie, Komorowie, Kamieńsku, Włodzimierzowie jak również na terenie powiatu bełchatowskiego.

05-12-2017
To nie był falstart
Wyjątkowo pracowite dni czekają w najbliższym czasie świętego Mikołaja. Już w dniu 5 grudnia był on widziany na terenie szpitala w Bełchatowie. Wspomniana wizyta była elementem akcji profilaktycznej pn. „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym od urodzenia”. W związku z tym najbardziej wyczekiwanemu świętemu towarzyszyli pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim oraz bełchatowscy policjanci. Goście odwiedzili, i co najważniejsze obdarowali, najmłodszych pacjentów na oddziałach pediatrycznym i chirurgii dziecięcej. Otrzymali oni oprócz słodyczy także elementy odblaskowe.Archiwum aktualności

Copyright (c) 2009-2018 Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim