Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim

WORD facebook


Zarezerwuj termin egzaminu on-line


Zarezerwuj termin egzaminu on-lineBiuletyn Informacji Publicznej


 

Film - B d  widoczny B d  bezpieczny

Bez tytułu 1Bez tytułu 1Bez tytu Bez tytułu 1 Bez tytułu 1 Bez tytułu 1 Bez tytułu 1 Bez tytułu 1 Bez tytułu 1 Bez tytułu 1 Bez tytułu 1 Bez tytułu 1 Bez tytułu 1 Bez tytułu 1 Bez tytułu 1 Bez tytułu 1 Bez tytułu 1 Bez tytułu 1 Bez tytułu 1 Bez tytułu 1 Bez tytułu 1 AktualnościAktualnościBez tytułu Aktualności Aktualności Bez tytułu 1 Bez tytułu 1 Bez tytułu 1

Aktualności

 

08-11-2018

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim ogłasza przetarg nieograniczony ofertowy na wydzierżawienie pomieszczeń i prowadzenie baru bezalkoholowego w budynku administracyjno - socjalnym przy ulicy Glinianej 17.
pobierz ogłoszenie >>>

07-11-2018

W dniach 24.12.2018 (poniedziałek) oraz 31.12.2018 (poniedziałek) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego będzie nieczynny, w zamian 08.12.2018 (sobota) i 29.12.2018 (sobota) będą dniami pracującymi.

29-10-2018
Informujemy, że w związku z konserwacją sieci telefonicznej w dniu 30.10.2018 pomiędzy godzinami 13:00 - 15:00 mogą występować trudności z dodzwonieniem się do WORD w Piotrkowie, prosimy o kontakt e-mail: sekretariat@word-piotrkow.pl

24-10-2018
Kandydaci na egzamin na prawo jazdy kat. AM,A1,A2,A
W związku z przewidywanymi zimowymi warunkami atmosferycznymi WORD w Piotrkowie Trybunalskim będzie planował i przyjmował zapisy na egzaminy praktyczne kat. AM,A1,A2,A do dnia 23.11.2018r. (włącznie). Po tym terminie w przypadku korzystnych warunków atmosferycznych egzaminy praktyczne kat. AM,A1,A2,A będą mogły być organizowane po uprzednim kontakcie telefonicznym kandydata na egzamin z WORD w dniu poprzedzającym lub w danym dniu rano w godz. 7:30-8:15. WORD w Piotrkowie Trybunalskim planuje wznowić po sezonie zimowym egzaminy praktyczne kat. AM,A1,A2,A od dnia 25.03.2019r.

10-10-2018
ODBLASK- Świeć przykładem edycja 2018 /zmiana regulaminu/
Konkurs skierowany do placówek oświatowych: szkół podstawowych i gimnazjów, dotyczący propagowania noszenia odblasków przez uczniów, opiekunów i pracowników, którzy idą do lub wracają ze szkoły, zwany dalej „konkursem”, jest organizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu, Skierniewicach oraz Kuratorium Oświaty w Łodzi. Konkurs trwa od 01.10.2018r. do 30.11.2018r.
Pobierz regulamin >>>

Lista szkół, które zakwalifikowały się do konkursu >>>

28-09-2018
Przedszkolaki w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego
Zaczęło się od odblaskowych niespodzianek, potem krótka filmowa prezentacja prowadzona przez Policję i na koniec praktyczne zajęcia na terenie miasteczka ruchu drogowego.

27-09-2018

W dniu 05.10.2018 r. (piątek) WORD w Piotrkowie Trybunalskim będzie nieczynny. W tym dniu będzie odbywać się szkolenie dla pracowników. Przepraszamy za powstałe utrudnienia.

05-09-2018
Akcja "Bezpieczna droga do szkoły" pod SP nr 2 w Piotrkowie
W środę 5 września pracownicy WORD wspólnie z Komendą Miejską Policji i Strażą Miejską "odprowadzali" do szkoły uczniów SP nr 2 w Piotrkowie rozdając kamizelki odblaskowe, opaski odblaskowe a także zawieszki do tornistrów i komiksy promujące bezpieczeństwo. Funkcjonariusze i pracownicy WORD przypominają o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym, zachęcając tym samym do używania ich w terenie zabudowanym. Wszystkie tego typu działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa właśnie najmłodszych użytkowników dróg a przez to ograniczenie nieszczęśliwych wypadków z udziałem dzieci.

04-09-2018
ODBLASK- Świeć przykładem edycja 2018
Konkurs skierowany do placówek oświatowych: szkół podstawowych i gimnazjów, dotyczący propagowania noszenia odblasków przez uczniów, opiekunów i pracowników, którzy idą do lub wracają ze szkoły, zwany dalej „konkursem”, jest organizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu, Skierniewicach oraz Kuratorium Oświaty w Łodzi. Konkurs trwa od 01.10.2018r. do 30.11.2018r.
Pobierz regulamin >>>

Rozjechane Przepisy
Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie, który trwa od 01.09.2018r. do 30.11.2018r. W „Konkursie” może wziąć udział każda osoba fizyczna (lub zespół osób), posiadająca zdolność do czynności prawnych. Jeśli chcesz stworzyć aplikacje lub stronę internetową, która innym pozwoli lepiej poznać i zrozumieć przepisy ruchu drogowego, to ten konkurs został stworzony dla Ciebie/Was..!
Pobierz regulamin >>>

03-09-2018
Dożynki Powiatowe w Woli Wiązowej (powiat bełchatowski) z WORD
2 września 2018 roku w Woli Wiązowej odbyły się Dożynki Powiatowe. Piknik profilaktyczny, przeprowadzone gry i konkursy z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym to tylko niektóre atrakcje, które zaproponowaliśmy uczestnikom wraz z Komendą Powiatową Policji w Bełchatowie. Były także alko- i narkogogle...

22-06-2018
Gorący okres
Bardzo aktywne dla Działu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego WORD w Piotrkowie Trybunalskim były maj i czerwiec br. Jego pracownicy uczestniczyli w tym czasie w kilku imprezach typu dni bezpieczeństwa, piknikach naukowych oraz przeprowadzili egzaminy na kartę rowerową dla setek uczniów klas czwartych i piątych. Wśród szkół, w których młodzież uzyskała swe pierwsze w życiu, rowerowe prawo jazdy, były szkoły podstawowe w Moszczenicy, Babach, Gidlach, Pławnie, Paradyżu, Kraśnicy, Wygnanowie, Żarnowie, Miedznej Drewnianej, Łękawie, Błogich Rządowych, Skotnikach, szkoły podstawowe nr 8 i 12 z Bełchatowa, szkoły podstawowe nr 1,2 i 3 z Opoczna. Wyżej wymienione egzaminy odbywały się przy wykorzystaniu mobilnego miasteczka ruchu drogowego. Porównywalna liczba uczniów zdobyła kartę rowerową na terenie stacjonarnego miasteczka, przy ulicy Glinianej 17 w Piotrkowie. To niezwykle istotne, że uczniowie z nowym bagażem wiedzy i doświadczeń wyruszyli na wakacyjne trasy rowerowe. Życzymy im bezpiecznego wypoczynku !

26-05-2018
Motoserce po raz piąty w Przedborzu
W dniu 26 maja 2018 roku Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim uczestniczył w kolejnej, piątej już edycji akcji Motoserce w Przedborzu. W jej ramach przedstawiciel Ośrodka, wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego z Radomska oraz nauczycielami miejscowego Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego przeprowadzili egzamin na kartę rowerową dla 45 uczniów. Serdecznie gratulujemy poziomu przygotowania uczestników (wszyscy zdali). Ogromne wyrazy uznania dla organizatorów Motoserca (MC Prospect Chapter Przedbórz) za zgromadzenie dużej rzeszy widzów i zapewnienie im szeregu atrakcji. W akcji wzięło udział około 200 motocyklistów, którzy oddali 32 litry krwi.

25-05-2018
Eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
38 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazja z terenu województwa łódzkiego wzięło udział w eliminacjach wojewódzkich Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, które odbyły się 25 maja br. na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim. W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 z Koluszek, drugie Szkoła Podstawowa nr 2 z Sulejowa, zaś trzecie Szkoła Podstawowa z Krzętowa.W kategorii klas gimnazjalnych ponownie najlepsi okazali się uczniowie z SP nr 1 – Koluszki, którzy wyprzedzili swych kolegów ze Szczercowa i Charłupii Wielkiej. Zwycięskie zespoły z obu kategorii reprezentować będą nasze województwo w zawodach na szczeblu krajowym.Indywidualnie wśród podstawówek najlepszym zawodnikiem okazał się Damian Suligorski, zaś wśród dziewcząt zwyciężyła Wiktoria Garbarska (obydwoje ze SP nr 1 w Koluszkach). Wśród zawodników gimnazjów najlepsze wynik uzyskali Jakub Długosz (Koluszki) i Klaudia Pietrzyk (Szczerców).Organizatorzy Turnieju składają gorące podziękowania organizacjom i instytucjom, które przez udział swoich przedstawicieli i stoisk znacząco uatrakcyjniły piątkową imprezę.

23-05-2018
III Piotrkowski Piknik Nauki i Techniki
ZSP nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim już po raz trzeci był organizatorem Pikniku Nauki i Techniki „Explorer”. Celem imprezy było promowanie wśród młodzieży szeroko pojętej nauki i techniki. W ramach Pikniku przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim przeprowadził konkurencję z użyciem narkogogli, które cieszyły się dużą popularnością nie tylko wśród zawodników.

12-05-2018
Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Tomaszowie Mazowieckim
Miejski Zakład Komunikacyjny w Tomaszowie Mazowieckim był organizatorem Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Imprezę zorganizowano w związku z zakończeniem przez MZK wdrażania projektu unijnego pn. "Niskoemisyjne autobusy hybrydowe wraz z zapleczem technicznym elementami transportu zbiorowego w Tomaszowie Mazowieckim". Setki osób, w tym liczne rodziny, korzystały z mobilnego miasteczka ruchu drogowego prezentowanego przez WORD w Piotrkowie Trybunalskim. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się symulator dachowania, symulator zderzeń, sprzęt policyjny i strażacki oraz nowoczesne, ekologiczne autobusy pozyskane ostatnio przez Zakład. Przedstawiciel WORD rozdał uczestnikom imprezy kilkaset elementów odblaskowych (kamizelki, zawieszki, opaski) oraz komiksy o tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego. Organizatorom gratulujemy udanego przedsięwzięcia.

11-05-2018
W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych
Zarówno pogoda, jak i humory dopisywały uczestnikom Dni Bezpieczeństwa zorganizowanych przez Szkołę Podstawową w Woli Krzysztoporskiej. Impreza odbyła się w dniu 11 maja br. a udział w niej wzięli przedstawicieli Policji, Żandarmerii Wojskowej i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy z użyciem narko- i alkogogli. Oblegane było stoisko Żandarmerii Wojskowej z Łasku. Młodzi ludzie przymierzali oporządzenie wojskowe, zapoznając się m.in. z bronią, maskami przeciwgazowymi i kamizelkami kuloodpornymi. Długa była również kolejka do symulatora zderzeń. Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach i pokazach prowadzonych przez policję. Imprezy podobnego typu będą organizowane w tej placówce jeszcze w tym roku.

08-05-2018
Powiatowy Turniej BRD w Poświętnem
Drużyny z 15 szkół powiatu opoczyńskiego rywalizowały o prawo startu w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Gospodarzem imprezy po raz kolejny była Szkoła Podstawowa w Poświętnem. Turniej składał się z testu oraz części praktycznej (tor sprawnościowy, jazda w miasteczku ruchu drogowego). Jurorami byli przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego z Opoczna i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego z Piotrkowa Trybunalskiego. W trakcie zaciętych zmagań wyłoniono zwycięskie drużyny reprezentujące Szkołę Podstawową w Wójcinie oraz Gimnazjum w Prymusowej Woli. Będą one reprezentować powiat w trakcie Eliminacji Wojewódzkich, które odbędą się w piotrkowskim WORD w dniu 25 maja br. Zwycięzcom gratulujemy!

25-04-2018

Eliminacje Powiatowe Turnieju BRD w Gomulinie

W dniu 25 kwietnia 2018 roku odbyły się Eliminacje Powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowego powiatu piotrkowskiego. Gospodarzem po raz pierwszy była Szkoła Podstawowa w Gomulinie. W dwóch kategoriach wiekowych wystartowało 10 drużyn z gimnazjów i 12 drużyn ze szkół podstawowych. Zmagania rozpoczęły się od testów, następnie rowerowy tor przeszkód i konkurencja z pomocy przedmedycznej.
W kategorii "podstawówek" wygrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sulejowie (Podklasztorze), a gimnazjów - uczniowie szkoły z Woli Krzysztoporskiej. To właśnie te drużyny będą reprezentować nasz powiat w Finale Wojewódzkim, który odbędzie się w piotrkowskim WORD-zie 25 maja br.

18-04-2018

W dniu 10.05.2018 r. (czwartek) WORD w Piotrkowie Trybunalskim będzie nieczynny. W tym dniu będzie odbywać się szkolenie dla pracowników. Przepraszamy za powstałe utrudnienia.

16-04-2018

W dniu 13.04.2018 na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się Eliminacje Regionalne Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. 16 drużyn (48 uczestników) z pięciu powiatów walczyło o zwycięstwo. W zawodach brali udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Turniej składał się z 4 konkurencji. Uczestnicy na początku pisali test z wiedzy o przepisach ruchu drogowego i test skrzyżowań. Następnie zawodnicy pokonywali tor przeszkód motorowerem po czym sprawdzali swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Na koniec reprezentant każdej drużyny pokonywał tor z tzw. talerzem Stewarda.
Tabela wyników >>>

09-04-2018

W dniu 04.05.2018 (piątek) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego będzie nieczynny, w zamian 12.05.2018 (sobota) będzie dniem pracującym.

11-03-2018
Konkurs Zręczności Kierowców
W niedzielę - 11 marca br. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim gościł imprezę pod nazwą Konkurs Zręczności Kierowców. Została ona zorganizowana z okazji Dnia Kobiet i miała z założenia przyciągnąć właśnie panie. Wśród zgłoszonych zawodników dominowali jednak mężczyźni (27 na 30 załóg). Głównym organizatorem Konkursu był Automobilklub Piotrkowski. Należy podkreślić, że była to pierwsza impreza tego rodzaju organizowana na terenie piotrkowskiego WORD.

09-03-2018
Konferencja w sprawie profilaktyki
Kolejna konferencja dotycząca profilaktyki wśród dzieci i młodzieży odbyła się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Jej gospodarzami byli inspektor Andrzej Łapiński - Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi i Grzegorz Wierzchowski - Łódzki Kurator Oświaty. W trakcie spotkania podpisano porozumienie pomiędzy Policją a Kuratorium Oświaty w zakresie realizacji potrzeb profilaktycznych środowisk szkolnych. Jego podsumowaniem będzie konferencja planowana na dzień 29 maja 2018 roku.
Jednym z punktów piątkowego spotkania była prelekcja zaprezentowana przez pracownika WORD w Piotrkowie Trybunalskim pt. "Wybrane działania z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego realizowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim w latach 2010-2017". Gośćmi spotkania byli m.in. Zbigniew Rau - Wojewoda Łódzki i Joanna Skrzydlewska - Wicemarszałek Województwa Łódzkiego.

02-03-2018
Porozumienie dla poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego
Porozumienie dotyczące współpracy w zakresie poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie województwa łódzkiego zostało podpisane w Łodzi w dniu 2 marca br. Jego sygnatariuszami byli: Komenda Wojewódzka Policji, Kuratorium Oświaty w Łodzi, Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka oraz Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Łodzi, Sieradzu, Skierniewicach i Piotrkowie Trybunalskim. W wyniku współpracy wspomnianych instytucji powstać mają scenariusze zajęć praktycznych i teoretycznych oraz gier i konkursów o tematyce brd. Podpisanie Porozumienia było jednym z elementów trwającego w Łodzi Forum idei bezpieczeństwa i dialogu społecznego. Kolejne spotkanie w ramach Forum zaplanowano na dzień 9 marca 2018 roku.

28-02-2018
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że wzorem lat ubiegłych również w roku 2018 organizowane będą cykliczne imprezy : Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Szczegółowe informacje dla zainteresowanych – poniżej. Serdecznie zapraszamy do udziału!
Szczegóły dot. Turniejów >>>
Regulamin Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych >>>
Regulamin Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Szkół Podstawowych >>>
Regulamin Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Uczniów Gimnazjum >>>

25-01-2018
O niechronionych w powiecie bełchatowskim
Łącznie około 100 uczniów wzięło udział w dniu 25 stycznia 2018 roku w zajęciach z zakresu poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, organizowanych przez pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego na terenie powiatu bełchatowskiego. Uczniowie szkół podstawowych z Lubca oraz Bełchatowa mieli okazję zapoznać się ze specjalnie przygotowanymi dla ich grup wiekowych filmami, prelekcjami i pokazami. W trakcie spotkań szczególnie podkreślano znaczenie prawidłowych zachowań niechronionych uczestników ruchu, w tym obowiązek noszenia elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym.

24-01-2018
Z myślą o przyszłych kierowcach
W dniu dzisiejszym na terenie kilku piotrkowskich szkół średnich odbyły się prelekcje z udziałem pracowników Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim. Ich tematem była szeroko pojęta profilaktyka i zagrożenia dla uczestników ruchu drogowego (główne przyczyny wypadków, statystyki, konieczność używania elementów odblaskowych i pasów bezpieczeństwa). Prelekcja była połączona z pokazami bardzo sugestywnych i przemawiających do wyobraźni filmów oraz zdjęć obrazujących do czego może prowadzić brawura na drogach. Głównymi odbiorcami byli uczniowie klas drugich szkół średnich, którzy już w bieżącym roku będą mieli możliwość uzyskania prawa jazdy.

14-01-2018
Orkiestra znowu zagrała
Wzorem lat ubiegłych Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim aktywnie wsparł działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pracownicy Ośrodka uczestniczyli w dniu 14 stycznia br. w pracach obydwu piotrkowskich sztabów Orkiestry (galeria Focus Mall, CH Echo), prezentując świeżo wprowadzone do użytku pojazdy egzaminacyjne Citroen C3, organizując pokazy i konkursy oraz rozprowadzając elementy odblaskowe wśród ich uczestników.

20-12-2017
Ostatnia w 2017 roku
Ostatnia w mijającym roku "Bezpieczna środa" gościła w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kamieńsku. Pracownika WORD i funkcjonariuszy policji wspierali tym razem uczniowie klasy II. Zatrzymywani do kontroli kierowcy byli sprawdzani pod kątem bezpieczeństwa podróżowania i zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Na szczęście z tym drugim przypadkiem nie mieliśmy do czynienia. Gorzej było z zapinaniem pasów, stąd dzieci wręczyły kilku osobom misternie ozdobione rózgi. Przeważały jednak słodycze dla kierujących przestrzegających przepisów ruchu drogowego. Uczniowie biorący udział w akcji otrzymali kamizelki i elementy odblaskowe. WORD w Piotrkowie Trybunalskim serdecznie dziękuje szkołom - partnerom biorącym udział w "Bezpiecznej środzie" oraz pracownikom Wydziałów Ruchu Drogowego z powiatów: bełchatowskiego, opoczyńskiego, piotrkowskiego, radomszczańskiego i tomaszowskiego. Wesołych i Bezpiecznych Świąt !

20-12-2017
W Lubcu słodko i nie tylko
Równolegle z działaniami prowadzonymi w Kamieńsku odbywała się akcja "Bezpieczna środa" w miejscowości Lubiec, gm. Szczerców. Uczniowie tamtejszej szkoły podstawowej wespół z pracownikami WORD- Piotrków Trybunalski i funkcjonariuszami WRD Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie kontrolowali przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierujących pojazdami. Prawdziwym strzałem w "10" okazało się zatrzymanie ambulansu z bełchatowskiego szpitala, którego obsada zaprezentowała dzieciom wyposażenie swojego pojazdu. Za dodatkową atrakcję serdecznie dziękujemy!

13-12-2017
W środę bezpieczniej
W Gidlach, Komorowie i Szydłowie gościli pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim. We współpracy z Wydziałami Ruchu Drogowego oraz uczniami i pracownikami miejscowych placówek oświatowych brali oni udział w kolejnej odsłonie akcji „Bezpieczna środa”. W jej ramach sprawdzano prędkość pojazdów poruszających się w okolicach szkół, używanie pasów bezpieczeństwa oraz trzeźwość kierujących. Kierowcy przestrzegający przepisów ruchu drogowego otrzymywali od dzieci słodycze, łamiący zaś gustownie przyozdobione rózgi. Jako swoiste memento. Kolejne przedsięwzięcie tego typu odbędzie się w przyszłą środę – 20 grudnia.

06-12-2017
Mikołaj i rózga
Już o godzinie 7 rano w okolicach placówek szkolnych na terenie powiatów piotrkowskiego, radomszczańskiego i opoczyńskiego pojawili się pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego z Piotrkowa Trybunalskiego. Wspólnie z policjantami Wydziałów Ruchu Drogowego, strażakami oraz personelem szkół prowadzili oni akcję „Mikołaj na drodze”. Uczniowie przyjeżdżający w godzinach rannych na zajęcia obdarowywani byli przez szczodrego świętego słodyczami i różnorakimi elementami odblaskowymi.
W godzinach późniejszych na terenie działania piotrkowskiego WORD zainaugurowano akcję „Bezpieczna środa”. Jest ona prowadzona wspólnie z funkcjonariuszami Policji. Polega na kontroli prędkości pojazdów w okolicach szkół, bezpieczeństwa przewozu dzieci w pojazdach samochodowych oraz stanu trzeźwości kierujących. Ci kierowcy, którzy przestrzegają przepisów ruchu drogowego mogą liczyć na coś słodkiego od dzieci biorących udział w akcji. Ci zaś, którzy łamią przepisy otrzymują … rózgę. Udział dzieciaków w tego typu działaniach profilaktycznych, oprócz elementu edukacyjnego, pobudza część kierowców do refleksji i zdjęcia nogi z gazu. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Zróbmy wszystko, by odbyły się one w radosnej atmosferze, nie zmąconej tragediami spowodowanymi brawurą i brakiem wyobraźni.
Wspomniane działania przeprowadzono w okolicach Szkoły Podstawowej nr 13 oraz w PZOZ przy ulicy Roosevelta 3, w Szkole Podstawowej w Rzejowicach i Kodrębie oraz w 5 placówkach na terenie powiatu opoczyńskiego (Brudzewice, Poświętne, Kraśnica, Wola Załężna, Dzielna). Kolejne akcje tego typu zaplanowano na 13 i 20 grudnia br. Odbędą się one w Gidlach, Szydłowie, Komorowie, Kamieńsku, Włodzimierzowie jak również na terenie powiatu bełchatowskiego.

05-12-2017
To nie był falstart
Wyjątkowo pracowite dni czekają w najbliższym czasie świętego Mikołaja. Już w dniu 5 grudnia był on widziany na terenie szpitala w Bełchatowie. Wspomniana wizyta była elementem akcji profilaktycznej pn. „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym od urodzenia”. W związku z tym najbardziej wyczekiwanemu świętemu towarzyszyli pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim oraz bełchatowscy policjanci. Goście odwiedzili, i co najważniejsze obdarowali, najmłodszych pacjentów na oddziałach pediatrycznym i chirurgii dziecięcej. Otrzymali oni oprócz słodyczy także elementy odblaskowe.Archiwum aktualności

Copyright (c) 2009-2018 Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim